موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/133078 :کد

دولت فرانسه؛

ابراز نگرانی فرانسه از آزمایش موشک «خرمشهر»

  یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶ — ۱۷:۱۵
تعداد بازدید : ۱۱۲   
 تحلیل ایران -ابراز نگرانی فرانسه از آزمایش موشک «خرمشهر»

فرانسه از آزمایش موشک خرمشهر ابراز نگرانی کرده و از دبیرکل سازمان ملل خواست آن را بررسی کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فارس، دولت فرانسه ساعات پایانی روز شنبه ضمن ابراز نگرانی از آزمایش موشک «خرمشهر» در ایران، این اقدام را محکوم کرد.


دولت فرانسه با صدور بیانیه ای گفت که این آزمایش با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در تناقض است و از ایران خواست به آنچه که «فعالیت های ثبات زدا در منطقه» توصیف کرده، پایان دهد.پاریس همچنین ضمن درخواست از ایران برای پایبندی به تمام مفاد قطعنامه 2231 شامل عدم اجرای چنین آزمایشات موشکی بالستیک، از دبیرکل سازمان ملل خواست این آزمایش را بررسی کند.در این بیانیه همچنین آمده است که فرانسه با شرکایش در اروپا، راه های متوقف کردن کردن «فعالیت های بالستیکی ثبات زدای ایران» را بررسی خواهد کرد.


پیش از این دولت انگلستان هم از آزمایش موشکی ایران ابراز نگرانی کرده بود.جدیدترین موشک بالستیک برد بلند سپاه پاسداران با نام  «خرمشهر» صبح روز گذشته در جریان رژه ٣١شهریور نیروهای مسلح رونمایی شد.این موشک بالستیک، با 2هزار کیلومتر برد، توانایی حمل چند کلاهک جنگی را دارد. وزن سرجنگی موشک خرمشهر هزار و هشتصد کیلوگرم است که در رسیدن به هدف از بدنه موشک جدا می شود.به دنبال رونمایی از موشک خرمشهر، رسانه های ایرانی فیلم هایی از لحظه آزمایش موفق این موشک بالستیک  منتشر کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :