موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13318 :کد

0

درخواست چندین نهاد حقوقی برای محاکمه پادشاه عربستان

  ﺳﻪشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -درخواست چندین نهاد حقوقی برای محاکمه پادشاه عربستان

ده ها نهاد حقوقی قرار است درخصوص تجاوز عربستان به یمن و جنایات این کشور در جریان این تجاوز، محاکمه پادشاه کنونی عربستان را خواستار شوند.

ده ها نهاد حقوقی قرار است درخصوص تجاوز عربستان به یمن و جنایات این کشور در جریان این تجاوز، محاکمه پادشاه کنونی عربستان را خواستار شوند.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از العالم، تعدادی از سازمان‌های عربی و جهانی در تدارک اقدامی هماهنگ علیه حاکم عربستان هستند تا در خلال نشست نهاد حقوق بشر سازمان ملل متحد که از فردا شروع می‌شود، اسناد جنایات این کشور را علیه یمن افشا کنند. 

قرار است یک گروه متشکل از اعضای یمنی، عربی و خارجی گزارش ها و اسناد تصویری مربوط به جنایات عربستان و ائتلاف عربی - آمریکایی در یمن و فجایع به بار آمده در حق کودکان، زنان و مجتمع های مسکونی و تجاری را ارائه دهند. 
«محمد المسوری» دبیر کل موسسه خانه حقوقی و عضو ائتلاف مدنی یمن برای ثبت جنایات عربستان خاطرنشان کرد که این موسسه هنگام حضور در نشست شورای حقوق بشر جزئیات جنایت عربستان و لزوم معرفی ملک سلمان به دادگاه بین المللی را برای جهانیان آشکار خواهد کرد. 
 
وی افزود: همراه یمنی های مقیم اروپا فعالیت هایی را به منظور نشان دادن مصائبی که در اثر تجاوز نظامی و محاصره اقتصادی برای ملت یمن پیش آمده برگزار خواهد کرد و در حاشیه مشارکت در نشست حقوق بشر با تعدادی از سازمانهای اروپایی برای توضیح و تشریح وضع مردم یمن دیدار خواهد کرد. 
 
المسوری همچنین از آماده سازی پرونده های مربوط به جنایات علیه ملت یمن توسط سازمان های حقوق بشری غربی خبر داد تا تعدادی از جنایتکاران جنگی مخصوصا در عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس که در ائتلاف ضد یمن مشارکت داشتند به دادگاههای بین المللی معرفی شوند. 
«محمد علاو» رئیس انجمن حقوق بشر و مهاجرت نیز از حضور هیاتی از این انجمن در نشست سازمان حقوق بشر خبر داد که قرار است در این نشست سخنرانی و برای پیگیری پرونده جنایت عربستان به دادگاه لاهه مراجعه نمایند. 

پیش از این نیز بیانیه ای که توسط 54 سازمان و ائتلاف حقوقی در 11 کشور عربی صادر شده بود، توقف فوری تجاوز سعودی-آمریکایی به یمن و معرفی ملک سلمان به عنوان جنایتکار جنگی به دادگاه بین المللی را خواستار شده بود. 
 
                               

عربستان     محاکمه     یمن     ملک سلمان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :