موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13322 :کد

0

اتریش نیز در اعمال کنترل‌های مرزی از آلمان پیروی کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۱
تعداد بازدید : ۴۰۱   
 تحلیل ایران -اتریش نیز در اعمال کنترل‌های مرزی از آلمان پیروی کرد

صدر اعظم اتریش که کشورش بر اساس الگوی آلمانی تصمیم به اعمال کنترل‌های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان گرفته است این اقدام را سیگنال واضحی دانست مبنی بر اینکه آلمان و اتریش به تنهایی نمی توانند...

صدر اعظم اتریش که کشورش بر اساس الگوی آلمانی تصمیم به اعمال کنترل‌های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان گرفته است این اقدام را سیگنال واضحی دانست مبنی بر اینکه آلمان و اتریش به تنهایی نمی توانند بحران پناهندگان را حل کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "هندلز بلات"، از زمانی که آلمان روز گذشته تصمیم گرفت بار دیگر کنترل های مرزی را برای مقابله با هجوم پناهندگان از سر گیرد فشارها روی دولت اتریش نیز تشدید شد. بنابراین وین سریعا به این شرایط واکنش نشان داد. اتریش هم بر اساس نمونه آلمان کنترل های مرزی را اعمال می کند. قرار است نیروهای مسلح اتریش نیروهای پلیس را در انجام وظایفشان در این راستا همراهی کنند.

"ورنر فایمن" صدر اعظم اتریش در این باره اظهار داشت که این اقدام برای اتریش غیر معمولی نیست. حدود 2200 نیروی مسلح اتریش بر اساس اطلاعات دولت بخصوص در مرزهای با مجارستان و اسلوونی مستقر می شوند. این تصمیم را دولت اتریش امروز دوشنبه اتخاذ کرده است.

فایمن در این باره اظهار داشت که قانون پناهندگان لغو نمی شود. اتریش مانند آلمان هیچ پناهنده ای را همچنین به مجارستان بر نمی گرداند. پیمان دوبلین لغو نشده است.

صدر اعظم اتریش همچنین سریعا خواستار یک راه حل اروپایی شده و گفت: (اعمال مجدد کنترل های مرزی) یک سیگنال واضح از طرف آلمان و اتریش است مبنی بر اینکه ما مسئله پناهندگان دنیا را به تنهایی نمی توانیم حل کنیم.

اتریش نیز مانند آلمان خواستار تقسیم بندی عادلانه پناهندگان بر اساس سهمیه بندی اجباری در سراسر اروپا شده که البته بسیاری کشورهای اروپایی از جمله مجارستان، چک و لهستان آن را رد می کنند.

معاون صدر اعظم اتریش نیز درباره داشتن توقع بیش از حد از آلمان و اتریش در مسئله پناهندگان هشدار داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :