موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راهنمایی و رانندگی

a/133263 :کد

طبق گزارش؛

اصلی‌ترین علت قانون‌شکنی رانندگان

  پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۶ — ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -اصلی‌ترین علت قانون‌شکنی رانندگان

به اعتقاد یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اصلی‌ترین علت قانون‌شکنی رانندگان خودرو و موتورسیکلت «کمبود قانون» نیست، بلکه «نحوه اجرای قانون» یا «اغماض مجری قانون راهنمایی و رانندگی» با متخلفان است.

به گزارش تحلیل ایران،رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: بعید می‌دانم در حوزه رانندگی، خلاء قانون داشته باشیم. وضعیت رانندگی به ویژه وضعیت رانندگی راکبان قانون‌شکن موتورسیکلت در موارد بسیاری توسط پلیس راهنمایی و رانندگی با دیده اغماض روبرو می‌شود.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان مثالی منظورش را به این شکل توضیح داد: ماموران ناجا به راننده کارگری که یا در پیک موتوری اشتغال دارد یا به صورت آزاد مسافر و بار جابه‌جا می‌کند و در عین حال مرتکب تخلف حرکت در خط ویژه یا عبور از چراغ قرمز یا تردد در پیاده‌رو یا سایر تخلفات رانندگی می‌شود، به این دلیل که دنبال تامین لقمه‌ای نان برای خانواده‌اش است، با نگاه احساسی و عاطفی نگریسته و با آنان برخورد سلبی نمی‌کنند و مثلا موتورسیکلت را به پارکینگ هدایت نمی‌کنند و این چرخه به ویژه بارها و بارها در کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ تکرار می‌شود به بیان روشن‌تر غلبه معیارهای انسانی بر پلیس از یک سو و معیشت راکبان موتورسیکلت از سوی دیگر موجب گسترش تخلفات رانندگی به ویژه در محدوده مرکزی شهر و مراکز و بورس‌های کالایی و تجاری می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :