موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/133388 :کد

ترامپ:

مذاکره با مردک موشکی اتلاف وقت است

  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۹
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -مذاکره با مردک موشکی اتلاف وقت است

رئیس‌جمهور آمریکا به وزیر امور خارجه این کشور گفته است که مذاکره با کره‌شمالی بر سر برنامه اتمی آن اتلاف وقت است.

به گزارش تحلیل ایران،پس از آن که اعلام شد واشنگتن درحال تماس با کره شمالی است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به رکس تیلرسون، وزیر خارجه این کشور در توییتی نوشت: رکس انرژی خود را هدر نده، همان کاری که باید انجام شود را خواهیم کرد!


تیلرسون روز شنبه خبر داد که کانال های ارتباطی با پیونگ‌یانگ باز است اما این کشور علاقه زیادی به مذاکره ندارد. با این حال، تلاش‌ها برای برقراری مذاکره ظاهرا با نگرش ترامپ در مورد موضوع در تضاد است.ترامپ در توییتی در اشاره به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نوشت: به رکس تیلرسون، وزیر خارجه بی‌نظیرمان گفتم که مذاکره با مردک موشکی اتلاف وقت است.یک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت: در زمانی که کره‌شمالی به رفتار تحریک‌آمیزش ادامه می دهد، رئیس‌جمهور فکر نمی‌کند که اکنون وقت مذاکره با آنها باشد.


این مقام همچنین گفت که کانال های دیپلماتیک عمدتا برای بحث درباره شهروندان آمریکایی تحت بازداشت در کره‌شمالی به کار می‌رود.به گزارش بی.بی.سی، این اولین باری نیست که دونالد ترامپ موضعی متفاوت از مقام های ارشد دولتش در پیش گرفته است. او در ماه اوت گفت که ارتش آمریکا آماده برخورد با کره شمالی است و درست ساعاتی پس از آن بود که وزیر دفاع آمریکا سعی کرد تنش‌ها را با این حرف که تلاش‌های دیپلماتیک در حال موثر افتادن است، فرونشاند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :