موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/133439 :کد

آزادی‌خواه:

طرح فیروزه‌ای برای بیمه اماکن و هیئات مذهبی گسترش یابد

  ﺳﻪشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ — ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -طرح فیروزه‌ای برای بیمه اماکن و هیئات مذهبی گسترش یابد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بیمه مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و هیئات در پوشش طرح فیروزه‌ای اقدام بسیار هوشمندانه‌ای است که اماکن مذهبی را در برابر حوادثی همچون آتش سوزی بیمه می کند.

به گزارش تحلیل ایران،حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه  گفت: با توجه به اینکه حجم جمعیت در مساجد و اماکن مذهبی در ایام خاص، همچون دهه اول محرم، لیالی قدر، ایام فاطمیه و اعیاد بزرگ همچون عید فطر، قربان، غدیر و نیمه شعبان بسیار زیاد است، احتمال بروز هر گونه حادثه‌ای وجود دارد.


نماینده مردم ملایر در مجلس یادآور شد: این مکان ها و ساختمان ها به صورت طبیعی و به لحاظ فیزیکی دارای قدمت زیادی هستند و به هر دلیلی احتمال تخریب یا آتش روزی آنها دور از انتظار نیست. امیدواریم هیچ گاه شاهد حوادث و اتفاقات ناگوار نباشیم اما باید پیش از وقوع هر نوع حادثه‌ای در این اماکن پیش بینی های لازم انجام شود تا در موارد خطر، مدیریت خوبی اعمال شود. بیمه هیئات مذهبی اقدامی است که پیش از ایجاد بحران می توانیم امور مربوطه را کنترل و مدیریت کنیم. این بیمه برای امنیت عزاداران امام حسین (ع) و مراجعین به مساجد و حسینیه ها بسیار ارزشمند است.


وی یادآور شد: اجرای طرح فیروزه ای برای بیمه هیئات مذهبی طرح بسیار خوبی است که باید استمرار داشته باشد و گسترش پیدا کند. بنده به نمایندگی از کمیسیون فرهنگی می‌گویم این کمیسیون صد درصد از این طرح کارآمد، حمایت می کند.بیمه فیروزه ­ای، بیمه ­نامه جامع آتش ­سوزی و مسؤلیت مدنی مساجد، هیئت­ های حسینی، تکایا، امام­زادگان و اماکن متبرکه است که با حمایت و پشتیبانی بیمه معلم ارائه می‌شود. تعهدات این بیمه­ نامه عبارت است از: جبران خسارت آتش ­سوزی، صاعقه، انفجار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و جبران خسارات مسؤلیت گردانندگان مساجد.


همچنین مبلغ ماهانه بیمه­ نامه برای مساجد و هیئت­ های مراکز استان، مساجد و هیئت­ های شهری و مساجد و هیات‌های روستایی به ترتیب ۱۷۵، ۱۵۵ و ۱۳۶ هزار تومان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :