موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/133537 :کد

سخنگوی وزارت خارجه؛

واکنش آمریکا به سفر اردوغان به تهران

  پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -واکنش آمریکا به سفر اردوغان به تهران

«هیثر نوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره سفر «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه به ایران واکنش نشان داد.

به گزارش تحلیل ایران،یک خبرنگار با یادآوری اینکه «ملک سلمان»، پادشاه عربستان و اردوغان به ترتیب به مسکو و تهران سفر کرده‌اند از نوئرت پرسید: «هر دوی این کشورها، متحدان استوار آمریکا هستند. آیا فکر نمی‌کنید متحدان آمریکا دارند از این کشور دور می‌شوند؟ فکر نمی‌کنید آنها در حال ایجاد ائتلاف‌های جدید هستند؟»

فارس نوشت: سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: «وزرای خارجه و سران سایر کشورهای دنیا مجازند سوار هواپیما شوند، سفر کرده و با همتایان خود در سایر کشورها دیدار کنند. دیپلماسی همین است.»وی اضافه کرد: «آنها این کار را انجام می‌دهند، ما این کار را انجام می‌دهیم. از نظر ما انجام این کار باعث نمی‌شود رابطه ما با کشورها تغییر کند. دیپلماسی همین است.»رجب طیب اردوغان روز چهارشنبه در صدر هیاتی عالی رتبه وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.اردوغان در این سفر با مقامات عالی رتبه نظام ازجمله رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور دیدار کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :