موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/133805 :کد

پنتاگون:

بحران با ترکیه تاثیری بر عملیات نظامی مشترک ندارد

  چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -بحران با ترکیه تاثیری بر عملیات نظامی مشترک ندارد

پنتاگون اعلام کرد، پیامدهای اختلاف دیپلماتیک بین واشنگتن و آنکارا تاکنون تاثیری بر ائتلاف ناتو و همکاری نظامی بین آمریکا و ترکیه نگذاشته است.

به گزارش تحلیل ایران،پنتاگون اعلام کرد، پیامدهای اختلاف دیپلماتیک بین واشنگتن و آنکارا تاکنون تاثیری بر ائتلاف ناتو و همکاری نظامی بین آمریکا و ترکیه نگذاشته است.


 به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، کلنل راب مانینگ، سخنگوی پنتاگون اظهار داشت: پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه به ایفای نقش مهم خود در حمایت از تلاش‌های ناتو و ائتلاف ضد داعش ادامه می‌دهد.وی گفت: ترکیه شریک قوی ما در ائتلاف ضد داعش و هم‌پیمان بزرگ ناتو است.اختلافات دیپلماتیک بین دو کشور هفته گذشته بعد از اینکه مقامات دولت آنکارا کارمند ترک‌تبار کنسولگری آمریکا در استانبول را به اتهام ارتباط با کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ بازداشت کردند،‌ بالا گرفت.


در پاسخ به این اقدام کنسولگری‌های آمریکا در ترکیه نیز صدور ویزای غیرمهاجرتی برای ترکیه‌ای‌ها را متوقف کردند اما این گام اقدام مقابله به مثل ترکیه را در پی داشت.مانینگ تاکید کرد، می‌توانم تاکید کنم که این تحولات و اتفاقات تاثیری روی عملیات و عناصر ما نمی‌گذارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :