موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/134030 :کد

با اعلام منابع خبری کرد

تیراندازی و وقوع درگیری‌های توپخانه‌ای در جنوب کرکوک

  دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -تیراندازی و وقوع درگیری‌های توپخانه‌ای در جنوب کرکوک

در حالی که نخست‌وزیر عراق پیش‌تر از آغاز حرکت نیروهای عراقی به سمت کرکوک خبر داده بود، آخرین گزارش‌های منابع خبری کردی حاکی از وقوع درگیری‌هایی در منطقه "تازه خورماتو" است.

به گزارش تحلیل ایران،منابع خبری کرد از وقوع درگیری‌هایی در "تازه خورماتو" واقع در جنوب کرکوک خبر داده‌اند. یک فرمانده پیشمرگ‌ها در این رابطه گفته است که دو طرف با استفاده از سلاح‌های سنگین در این منطقه تبادل آتش کرده‌اند.


خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از پیشمرگ‌ها گزارش داده که توپخانه‌های نیروهای کردی و عراقی در جنوب کرکوک اقدام به تبادل آتش کرده‌اند.

در حالی که تلویزیون دولتی عراق پیش‌تر از کنترل مناطق وسیعی در کرکوک بدون هیچ‌گونه درگیری خبر داده بود، کمال کرکوکی، از فرماندهان پیشمرگ‌ها این موضوع را رد کرده است.


منابع خبری عراقی درحالی از کنترل کامل پایگاه K۱ توسط نیروهای این کشور خبر می‌دهند که یک دستیار ارشد مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق مدعی است، این پایگاه تحت تصرف کرده است.در همین حال، کوسرت رسول، معاون اقلیم کردستان عراق گفته که ۳۰۰۰ پیشمرگ دیگر در کرکوک مستقر شده‌اند. وی پیش‌تر از استقرار ۶۰۰۰ نیرو در این منطقه خبر داده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :