موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/134090 :کد

در مصاحبه با سی ان ان

نهاوندیان: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

  ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۳
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -نهاوندیان: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

معاون اقتصادی رییس جمهور در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان تاکید کرد که هیچ یک از طرف‌ها حاضر به مذاکره‌ی مجدد در مورد برجام نیستند و مذاکره مجدد در مورد برجام امکان پذیر نیست.

به گزارش تحلیل ایران،محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور در مصاحبه با سی ان ان گفت: من فکر می‌کنم ترامپ یک فرصت را به عنوان رییس جمهور جدید برای آغاز یک ابتکار سازنده در قبال ایران از دست داد.


وی افزود: او به طور مکرر از لحن تند و خصمانه علیه ایران و مردمش استفاده کرد که باعث عصبانیت همه شده است و همه خصومت‌های گذشته به مردم یادآوری شده است. از جمله می توان به طرح‌ریزی و اجرای کودتای ۲۸ مرداد علیه دولت قانونی ایران توسط سی آی ای در سال ۱۹۵۳ اشاره کرد. همچنین حمایت آمریکا از رژیم صدام حسین در طول جنگ هشت ساله با ایران نیز نمونه دیگری است.نهاوندیان ادامه داد: این نوع لحن ترامپ هیچ کمکی به شرایط نمی‌کند و موضع او در قبال برجام شانسی برای آنکه مورد حمایت دیگر کشورهای عضو این توافق قرار بگیرد، ندارد.


معاون اقتصادی رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اروپا واقعا پشت برجام خواهد ایستاد و شاید راهی برای مذاکره مجدد باز کنند، گفت: مذاکرات مجدد امکان‌پذیر نیست چرا که هیچ یک از کشورهای ایران، اروپایی و روسیه و چین در مذاکرات مجدد در مورد برجام شرکت نخواهند کرد و تا زمانی که طرف‌های دیگر از برجام حمایت کنند و منافع برجام برای ایران ادامه داشته باشد ایران نیز به برجام پایبند می‌ماند اما اگر نتیجه موضع جدید آمریکا باعث از بین رفتن مزایای برجام شود در آن صورت ایران در این‌باره بازنگری خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :