موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/134188 :کد

بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی؛

بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره اظهارات ترامپ در رسانه‌های خارجی

  چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره اظهارات ترامپ در رسانه‌های خارجی

سخنان امروز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع استعدادهای برتر و نخبگان جوان کشور بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از میزان، سخنان رهبر انقلاب اسلامی در جمع استعدادهای برتر و نخبگان جوان کشور بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.


خبرگزاری «رویترز» در گزارشی با بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: رهبر عالی ایران روز چهارشنبه گفت که ایران از برجام خارج نخواهد شد و در عین حال از پشتیبانی طرف‎های اروپایی از برجام استقبال کرد.رویترز همچنین افزود: رهبر عالی ایران با اشاره به تهدید دونالد ترامپ مبنی بر خروج از برجام هشدار داد که اگر آمریکا برجام را پاره کند، ایران آن را ریزریز می‌کند.


پایگاه شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» نیز در گزارش خود به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص موضع کشورهای اروپایی درباره برجام پرداخته و نوشت: رهبر عالی ایران روز چهارشنبه گفت که تهران فشار کشورهای اروپایی در خصوص سیاست منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران را نمی‌پذیرد.به نوشته این گزارش رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند که دخالت کشورهای اروپا در برنامه موشکی ایران و منطقه‌‌ای ایران و همچنین پیروی آنها از سیاست خصمانه آمریکا پذیرفتنی نیست.


شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی نیز ضمن پوشش بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان کشور گزارش داد: آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به دخالت اروپا در برنامه موشکی و سیاست‎های منطقه‌ای ایران هشدار دادند.


وب‌سایت روزنامه «جروزالم‌پست» در گزارشی با بازتاب بیانات روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر عالی ایران هشدار دادند که اگر آمریکا برجام را پاره کند ما آن را ریزریز می‌کنیم.


نیویورک‌تایمز با بیان اینکه اعلام عدم پایبندی ایران به اجرای برجام از سوی دونالد ترامپ رابطه آمریکا و دیگر طرفهای برجام را پیچیده کرده افزود: رهبر عالی ایران از پشتیبانی طرف‎های اروپایی برجام استقبال کرد اما در عین حال تأکید کرد این پشتیبانی لفظی کافی نیست، اروپا باید در برابر اقدامات ملی آمریکا بایستد.نیویورک‌تایمز درباره موضع‌گیری رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به موضع اخیر کشورهای اروپایی درخصوص برجام و ایران افزود: آنها باید از دخالت در برنامه دفاعی ما پرهیز کنند، از ایران می‌پرسند که چرا موشک دارید؟ خب شما خودتان چرا موشک دارید؟ یا چرا سلاح اتمی دارید؟...ما این را از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند.


وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‎های «بیزینس‌اینسایدر»، «هاآرتص»، «یواس تودی»، «دیلی‌استار» در گزارش‎هایی بیانات روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب اسلامی را پوشش دادند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :