موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/134191 :کد

در معاملات امروز بازارهای جهانی؛

نفت با پیش‌بینی کاهش ذخایر آمریکا، گران‌ شد

  چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ — ۲۳:۵۱
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -نفت با پیش‌بینی کاهش ذخایر آمریکا، گران‌ شد

روز چهارشنبه درحالی‌که انتظار می‌رود میزان هفتگی ذخایر نفت خام انبارهای آمریکا به شدت کاهش پیدا کند، و با افزایش تنش‌های حول مناطق نفت‌خیز عراق و مساله ایران، قیمت‌ نفت افزایش یافت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، روز چهارشنبه درحالی‌که انتظار می‌رود میزان هفتگی ذخایر نفت خام انبارهای آمریکا به شدت کاهش پیدا کند، و با افزایش ریسک‌های ژئوپولیتیکی ناشی از تنش‌های حول مناطق نفت‌خیز عراق و مساله ایران، قیمت‌ نفت افزایش یافت.


پیش‌خرید بنچ‌مارک بین‌المللی نفت خام، برنت، با ۴۱ سنت افزایش در ساعت ۱۱:۰۲ به وقت جهانی در قیمت ۵۸.۲۹ دلار برای هر بشکه معامله شد.پیش‌خرید نفت نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی‌آی)، امروز با ۱۵ سنت افزایش به قیمت هر بشکه ۵۲.۰۳ دلار رسید.روز سه‌شنبه موسسه سوخت آمریکا (ای‌پی‌آی) اعلام کرد: در هفته منتهی به ۱۳ اکتبر، ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا ۷.۱ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۶۱.۴ میلیون بشکه رسید.قرار است داده‌های رسمی ذخایر انبارهای نفتی آمریکا در اواخر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام شود.


هانس ون کلیف، اقتصاددان ارشد انرژی در ای‌بی‌ان آمرو، می‌گویدک بازار انتظار دارد امروز بعد از ظهر داده‌های تاثیرگذاری از اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد میزان ذخایر انبارهای نفت این کشور اعلام شود و این باعث شده است قیمت برنت دوباره به سوی ۶۰ دلار حرکت کند.سرمایه‌گذاران بازارهای نفت همچنان به دقت تحولات خاورمیانه را دنبال می‌کنند که در آن تنش‌ها در شمال عراق جریان صادرات نفت را تهدید می‌کند.تحلیل‌گر کامرزبانک می‌گوید: هنوز باید منتظر بود و دید که پس از این که کردها از منطقه‌ای که کنترل آن را در دست داشتند بیرون رانده شدند، اجازه خواهند داد نفت خام از طریق خط‌لوله‌ای که از قلمرو آنها عبور می‌کند به بندر سیهان ترکیه در دریای مدیترانه صادر شود یا خیر.


مهر نوشت: بحران عراق به تنش‌های مربوط به بالا گرفتن اختلافات میان ایران و آمریکا اضافه می‌کند. هفته گذشته رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از تایید التزام ایران به توافق هسته‌ای سر باز زد و با مهلتی ۶۰ روزه تصمیم‌گیری در مورد اقدامات بیشتر برعلیه ایران را به کنگره سپرد. در دور قبلی تحریم‌های ایران، روزانه ۱ میلیون بشکه از عرضه نفت جهانی کاسته شد.

                               

نفت خام     برنت     بشکه     قیمت     افزایش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :