موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/134245 :کد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا؛

هر جا ایران باشد برای ما اتفاق خوبی رخ نمی‌دهد

  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ — ۱۴:۱۷
تعداد بازدید : ۴۵۵   
 تحلیل ایران -هر جا ایران باشد برای ما اتفاق خوبی رخ نمی‌دهد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ایران نگرانی بزرگ ماست و هر جا که ایران باشد، اتفاقات خوبی برای ما رخ نمی‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از لعالم، هدر ناوئرت – سخنگوی وزارت خارجه آمریکا – اعلام کرد تهران نگرانی بزرگ ماست و هر جا که ایران باشد، اتفاقات خوبی برای ما رخ نمی دهد.سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس خواست برای پایان بحران ایجاد شده میان قطر با مصر و سه کشور عضو شورا با یکدیگر گفت‎وگو کنند.


به گزارش شبکه الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ادامه بحران شورای همکاری خلیج فارس ناامید کننده است.هدر ناوئرت تاکید کرد از طرف‌های بحران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس می‌خواهم پای میز مذاکره بنشینند.وی پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نقش میانجیگری ایران برای تسهیل پیشروی نیروهای دولت مرکزی عراق در کرکوک گفت «در ابتدا بگویم که ما از قبل، از تصمیم دولت عراق برای انجام این کار اطلاع داشتیم و لذا غافلگیر نشدیم و از مشارکت ایرانیان در این روند، اطلاعی نداریم.»


وزارت خارجه آمریکا امروز اعلام کرد «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در یک سفر دوره‌ای در تاریخ بین 20 تا 27 اکتبر به عربستان سعودی، قطر، پاکستان و هند سفر می‌کند.این سفر در حالی انجام می‌شود عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کرده اند. این کشورها قطر را به حمایت از «گروه های تروریستی» متهم کرده‌اند. دوحه این اتهامات را رد کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :