موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/134261 :کد

طبق گزارش؛

ذهن انسان پس از مرگ همچنان فعال است

  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ — ۰۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -ذهن انسان پس از مرگ همچنان فعال است

یک پژوهشگر ایرانی دانشگاه نیویورک در جریان مطالعه ای متوجه شد که ذهن انسان پس از مرگ همچنان فعال است و انسان متوجه می شود که مرده است.

 

 به گزارش تحلیل ایران از روزنامه ایندیپندنت، این یافته مرگ را ترسناک ‌تر می کند؛ محققان می ‌گویند مردم زمانی که می‌ میرند، متوجه مرگ خود می ‌شوند چرا که بعد توقف علایم حیاتی و نباتی بدن آنها، هوشیاری آنها همچنان فعال است و مغز آنها کار می‌ کند.این بدان معناست که به لحاظ تئوری ممکن است فرد حتی مرگ خود را زمانی که از سوی پزشکان اعلام می ‌شود نیز بشنود.


این ادعا توسط دکتر سام پرنیا، مدیر مرکز تحقیقات مراقبت ‌های ویژه و احیا در دانشکده پزشکی لانگ‌وان در دانشگاه نیویورک واقع مطرح شده است.دکتر پرنیا و گروه وی در این مطالعه بیمارانی را مورد بررسی قرار می دهند که دچار ایست قلبی شده یعنی، به لحاظ فنی مردند و سپس (با احیای قلبی) به زندگی بازگشتند. این بزرگترین مطالعه‌ای از این نوع است که تاکنون انجام شده است. برخی از افرادی که در این مطالعه مورد تحقیق قرار گرفتند، می‌ گویند که آن‌ ها کاملا از مکالمات انجام شده آگاهی داشتند و صدا‌ها را می‌شنیدند و حتی بعد از اینکه اعلام شد مرده اند، آنچه که اطراف آنها اتفاق می‌ افتاد را می‌ دیدند.


کارکنان پزشکی و پرستاری که در آن زمان حضور داشتند،نیز گفته های این بیماران را تایید کردند.دکتر پرنیا می گوید، از لحاظ فنی، لحظه‌ ای که قلب متوقف می ‌شود، انسان زمان مرگ را حس می ‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌ افتد، خون دیگر به مغز منتقل نمی‌ شود و این بدان معناست که عملکرد مغز تقریبا بلافاصله متوقف می‌ شود. شما همه واکنش‌ های مغزتان را از دست می ‌دهید - واکنش تهوع و واکنش مردمک چشم شما و همه از بین می‌ روند.با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد وقتی که یک نفر می‌ میرد، انرژی مغز وی متوقف می‌ شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :