موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی واحد فناوری

a/134307 :کد

طبق گزارش؛

شناسایی یک غار جدید در ماه برای سکونت فضایی

  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ — ۲۲:۰۶
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -شناسایی یک غار جدید در ماه برای سکونت فضایی

در شرایطی که سازمان های فضایی آمریکا و روسیه به دنبال همکاری با یکدیگر به منظور تبدیل ماه به یک پایگاه فضایی هستند، یک کشف جدید تحقق این هدف را تسهیل کرده است.

آتشفشان

به گزارش تحلیل ایران به نقل از انگجت، سازمان فضایی ژاپن موفق به شناسایی یک غار منحصر به فرد در زیر سطح کره ماه شده که تبدیل آن به یک پایگاه فضایی می تواند تا حد قابل توجهی از دشواری های زندگی در سطح این قمر کره زمین بکاهد.

 

مهر نوشت: دهانه غار یاد شده، ۵۰ متر پهنا و ۵۰ متر عمق دارد و در منطقه ای از ماه موسوم به Marius Hills واقع است. شناسایی این غار با استفاده از یک سیستم راداری ویژه صورت گرفته و بررسی های بیشتر ثابت کرده که عمق غار مذکور به ۵۰ کیلومتر می رسد و بنابراین می توان تجهیزات و امکانات زیادی را در این غار جای داد.درون این غار مملو از صخره هایی است که ممکن است حاوی آب نیز باشند و این امرسکونت طولانی مدت در کره ماه را تسهیل خواهد کرد. دانشمندان معتقدند شکل گیری این غار ناشی از فعالیت های آتشفشانی در کره ماه در ۳.۵ میلیارد سال قبل است.این غارها که بعد از سردشدن گدازه های آتشفشانی وضعیت تثبیت شده ای یافته اند، شرایط دمایی ثابتی نیز دارند و با سکونت در آنها می توان جان انسان ها و تجهیزات فضایی را در برابر تشعشعات خطرناک خورشید که به سطح کره ماه تابیده می شود، حفظ کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :