موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اربعین

a/134408 :کد

طبق گزارش؛

تشریح جزییات قرارداد بیمه زائران اربعین حسینی

  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -تشریح جزییات قرارداد بیمه زائران اربعین حسینی

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به جزییات قرارداد بیمه زائران گفت: بیمه شامل همه زائرانی است که قانونی از کشور خارج می‌شوند.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، شهریار حیدری با تاکید بر ضرورت و اهمیت بیمه زائران اربعین، جزئیات قرارداد بیمه زائران را تشریح کرد و با بیان اینکه طرف اول بیمه، سازمان حج و زیارت به نمایندگی از زائران و طرف دوم، شرکت سهامی بیمه ایران است، افزود: سرانه هر یک از زائران بابت خدمات ارائه شده با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ شانزده هزار و هشتصد تومان است.

 

به نوشته صدا و سیما، وی در ادامه گفت: همه زائران اربعین که به صورت فردی یا گروهی برای آنان ویزا صادر شده است و به صورت قانونی از کشور خارج می‌شوند، مشمول این قرارداد می‌شوند. مدت پوشش بیمه نیز 30 روز است که از فاصله 20 کیلومتری مرزهای خروجی ایران به سمت عراق شروع می‌شود و پس از ورود به کشور، پس از فاصله گیری 20 کیلومتری از مرز عراق خاتمه می یابد مشروط بر اینکه مدت مذکور بیش از 30 روز نباشد.سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: طبق این قرارداد حادثه عبارت است از هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی که بدون قصد زائران بیمه شده در مدت بیمه رخ می‌دهد و موجب جرح، نقص عضو، از کار افتادگی یا فوت بیمه شده می‌گردد. حوادث ناشی از اقدامات تروریستی، جنگ و درگیری های داخلی در خاک عراق مشمول پوشش های بیمه می‌شود.

حیدری گفت: در این قرارداد مبلغ غرامت فوت به هر علت 300 میلیون ریال، غرامت فوت ناشی از حوادث یک میلیارد و 800 میلیون ریال، غرامت در صورت فوت ناشی از حوادث مبلغ 210 میلیون تومان، غرامت ناشی از نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث تا سقف 2 میلیارد ریال، هزینه‌های درمانی بستری و جراحی تا سقف 250 میلیون ریال و هزینه‌های درمانی سرپایی تا سقف 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مجموع تعهدات درمانی بستری و سرپائی جمعا 270 میلیون ریال است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :