موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/134434 :کد

طبق گزارش؛

تأثیر خواب بی کیفیت بر فرد

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶ — ۲۱:۴۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -تأثیر خواب بی کیفیت بر فرد

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که خواب بی کیفیت موجب افزایش ترس می شود و در نظامیان هم می تواند خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را افزایش دهد.

به گزارش تحلیل ایران از روزنامه دیلی میل، گرچه خواب بی کیفیت از دیرباز به عنوان یک نشانه تروما و اضطراب در نظر گرفته می شود، اما یافته های مطالعه محققان دانشگاه راتگرز در آمریکا نشان می دهد که خواب کوتاه و نامنظم همچنین می تواند عاملی برای احساس ترس باشد.


ایرنا نوشت: این محققان از طریق اسکن های مغزی و تمرین های کنترل خواب متوجه شدند که خواب با کیفیت و هماهنگ موجب کاهش فعالیت مناطقی از مغز می شود که در ایجاد احساس ترس دخیل هستند. کارشناسان می گویند، این مدرک همچنین نشان می دهد که باید الگوهای خواب سربازان را قبل از ورود آنها به مناطق جنگی تحت کنترل قرار داد تا بتوان خطر ابتلای آنها را به اختلال استرس پس از سانحه کاهش داد؛ به واقع، خواب می تواند روشی برای غربالگری افراد در زمینه خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه باشد.محققان دانشگاه راتگرز در این مطالعه الگوهای خواب دانشجویان را ردیابی و سپس واکنش مغز آنها را نسبت به استرس تجزیه و تحلیل کردند.آنها متوجه شدند دانشجویانی که از خواب عمیق کمتری برخوردار بودند، ترسوتر بودند و به تصاویر شوک آور واکنش نشان می دادند.

                               

خواب     بی کیفیت     اضطراب     مغز     استرس    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :