موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/13444 :کد

0

ایران آماده جهش مصرف برق در دوران پساتحریم می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -ایران آماده جهش مصرف برق در دوران پساتحریم می‌شود

قائم مقام وزیر نیرو از جهش ۷ درصدی مصرف برق ایران در صورت لغو تحریم‌ها خبر داد و اعلام کرد: پیش بینی می‌شود با لغو تحریم‌ها و رونق تولید و صنعت، پیک مصرف برق سال ۹۵ از مرز ۵۳ هزار مگاوات عبور کند.

به گزارش تحلیل ایران، ستار محمودی درباره میزان رشد تقاضا برای مصرف برق کشور در دوران پساتحریم، گفت: در طول ۱۰ سال اخیر رشد مصرف سالانه برق حدود ۵ درصد بوده است.

قائم مقام وزیر نیرو با اعلام اینکه در شرایط پساتحریم که صنایع و تولید رونق خواهند گرفت، با مدیریت مصرف، بخشی از برق مورد نیاز صنایع باید تأمین شود، تصریح کرد: بخشی از برق مورد نیاز ناشی از رشد تولید از طریق نیروگاه‌های حرارتی، برق آبی، کوچک و تجدید پذیر تأمین خواهد شد و بخش دیگر با مدیریت مصرف باید تأمین شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه زمان اوج مصرف تابستان امسال ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات ثبت شده است، بیان کرد: سال آینده پیش بینی می شود در زمان اوج مصرف بیش از ۵۳ هزار مگاوات برق نیاز باشد و باید از هم اکنون با یک برنامه فشرده برای پیک مصرف سال آینده برنامه ریزی کنیم.

وی درباره تعمیرات و نگهداری نیروگاه ها برای تابستان سال آینده هم اظهار داشت: حدود ۷۷ هزار مگاوات به نوبت باید سرویس و تعمیر شوند.

قائم مقام وزیر نیرو در مورد تأمین سوخت نیروگاه ها هم توضیح داد: سوخت نیروگاه ها در زمستان یکی از اولویت‌های صنعت برق است؛ چنانکه رشد مصرف برق در تابستان نکته کلیدی صنعت برق است.

محمودی با یادآوری اینکه با هماهنگی وزارت نفت، تأمین گاز نیروگاه ها در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته بهتر بود، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود برای تأمین سوخت گاز نیروگاه ها در زمستان نسبت به سال گذشته وضع بهتری داشته باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

                               

ایران     مصرف برق     پساتحریم            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :