موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/134501 :کد

سناتورهای روس؛

درخواست شورای فدراسیون روسیه از طرف های برجام

  چهارشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۶ — ۲۱:۵۹
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -درخواست شورای فدراسیون روسیه از طرف های برجام

سناتورهای روس همچنین درمورد راهبرد جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درقبال ایران ابراز نگرانی کردند. ترامپ پایبندی ایران به توافقنامه هسته ای را تایید نکرده و تهدید کرده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل مشرق، شورای فدراسیون روسیه با تصویب بیانیه ای از کنگره آمریکا و پارلمان های چین، آلمان، انگلیس، فرانسه و همچنین اتحادیه اروپا خواست با فشار سیاسی بر مقامات کشورهای خودشان از تلاش واشنگتن برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) جلوگیری کنند.


در این بیانیه آمده است اعضای شورای فدراسیون روسیه با موضع آژانس بین المللی انرژی اتمی (درمورد برجام) موافقند و از پارلمان های چین، فرانسه، آلمان، انگلیس و همچنین پارلمان اروپا می خواهند با اعمال نفوذ بر مقامات سیاسی کشورهایشان ، اجازه ندهند موافقتنامه تاریخی درباره برنامه هسته ای ایران به هم بخورد.سناتورهای روس همچنین درمورد راهبرد جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درقبال ایران ابراز نگرانی کردند. ترامپ پایبندی ایران به توافقنامه هسته ای را تایید نکرده و تهدید کرده است تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال خواهد شد.

سناتورهای روسیه در بیانیه خودشان همچنین اعلام کردند کاملا روشن است که چنین اقداماتی باعث خواهد شد ایران نیز اقداماتی تلافی جویانه انجام دهد و همچنین باعث تضعیف این باور شود که قدرت های مهم جهان می توانند بازیگری مسئول در روابط بین الملل باشند.اعضای شورای فدراسیون روسیه به ویژه کنگره آمریکا را خطاب قرار دادند و از اعضای آن خواستند از همه منابع ممکن برای جلوگیری از بوجود آمدن وضعی بسیار خطرناک استفاده کنند.در بیانیه شورای فدراسیون تاکید شده است ارزیابی های آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران را به تعهدات خود درقبال برجام تایید کرده است.شورای فدراسیون ایران اعلام کرد توافق هسته ای ایران می تواند به عنوان الگویی برای حل مشکلات جهانی به ویژه مسئله هسته ای کره شمالی به کار گرفته شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :