موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/134589 :کد

استیو بنن:

ترکیه بزرگ‌ترین تهدید علیه آمریکاست

  شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۶ — ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -ترکیه بزرگ‌ترین تهدید علیه آمریکاست

استراتژیست ارشد کاخ سفید و مشاور سابق ترامپ تأکید کرد که ترکیه بزرگترین خطری است که آمریکا را تهدید می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران،استیو بنن که چندی پیش به خاطر اظهارات جنجالی درباره کره شمالی و اختلاف نظر با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، برکنار شده بود، در گفتگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط همان اظهارات را تکرار و تأکید کرد: راهکار نظامی برای بحران کره شمالی وجود ندارد.وی در عین حال گفت که ترکیه بزرگترین خطری است که آمریکا را تهدید می‌کند و "خطرناک‌تر از ایران است."بنن افزود: ما به خوبی به رخدادهای کنونی ترکیه در سایه حکومت رجب طیب اردوغان توجه نمی‌کنیم. این مسئله‌ای است که تمام وقت توجه مرا به خود اختصاص داده است.


او تأکید کرد: دونالد ترامپ به صورت علنی موضع عربستان را تأیید کرد هرچند که اخیرا گفته که خواهان میانجیگری است. خطر قطر کمتر از کره شمالی نیست. مردم باید به این مسئله بسیار مهم توجه کنند.بنن همچنین درباره سفر آتی ترامپ به کشورهای آسیایی از جمله چین و تأکیدش بر تقویت روابط دوستی با رهبر این کشور گفت: من در اینکه چنین روابطی با پکن برقرار شود تردید دارم. اگر به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور چین خوب گوش بدهیم می‌بینیم که صحبت درباره این نیست که چین همراه با آمریکا به یک ابرقدرت تبدیل شود بلکه درباره چگونگی دستیابی آن‌ها به سلطه بود. این اشتباه از سوی دولت‌های قبلی آمریکا شروع شد. آن‌ها معتقد بودند که اگر به چین اجازه بدهند به سازمان جهانی تجارت بپیوندد و به شکل مثبت با این کشور برخورد داشته باشند به یک کشور دموکراتیک لیبرال تبدیل می‌شود.


وی گفت: ترامپ بودجه 30 میلیارد دلاری برای بازسازی ارتش اختصاص داد و این نتیجه جنگ‌هایی است که در طول 17 سال وارد آن شده‌ایم. اروپا از آنجا که از سوی آمریکا مورد حمایت است هیچ تلاشی برای دفاع از خود نمی‌کند.وی افزود: آمریکا به حمایت از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس پایبند است. همین مسئله درباره کره جنوبی و ژاپن نیز صدق می‌کند. من این را پیشنهاد نمی‌دهم اما ما عملا به حاشیه رفته‌ایم. منظورم این نیست که از جهان عقب نشینی خواهیم کرد نه اما مثل افراد بالغ رفتار خواهیم کرد.


بنن درباره موضوعات داخلی از جمه انتخابات کنگره برای سال 2018 نیز صحبت کرد. انتخاباتی که جمهوری خواهان در آن برای حفظ اکثریت در سنا و کنگره تلاش خواهد کرد و این مسئله بی‌تردید بر توانایی‌های ترامپ برای حکومت و انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 تأثیر خواهد گذاشت.به نظر می‌رسد بنن همچنان از "حمایت بزرگ در ایالت آلاباما" برخوردار است. نامزد مورد حمایت وی که برخی از اعضای حزب جمهوری خواه او را تندروی سرکشی می‌دانند به پیروزی بزرگی در این ایالت دست یافته است درحالی که ترامپ و مایک پنس، معاونش کمپین شخصی را برای حمایت از رقیبش به راه انداخته‌اند. وی گفت که بعد از این پیروزی بزرگ بسیاری از نامزدها برای دستیابی به حمایت وی در انتخابات آتی تلاش می‌کنند.


وی گفت که مأموریت اصلی‌اش ضربه زدن به هر شخصیتی جمهوری خواه از دارندگان پست‌های کنونی از طریق نامزدهای جدید و ایجاد "زلزله‌" در تمام پیکره حزب جمهوری خواه است.بنن گفت: مسئله شبیه انقلاب فرانسه خواهد بود.احساسات بنن در قبال کسانی که خود را "طرفداران جهانی سازی" می‌دانند، همچنان قوی است از جمله این افراد جارد کوشنر، گری کوهن و اچ. آر. مک مستر از مشاوران امنیت ملی آمریکا هستند.بنن در این مصاحبه اذعان کرد که مک مستر را یک دشمن تمام عیار خود می‌داند.


نظرات افراط گرایانه و قدرت روزافزون بنن موجب نگرانی و ترس برخی شده است. وی گفت: حتی اگر یکی از آن‌ها مرا بکشد من عملا این انقلاب را آغاز کرده‌ام و هیچ کسی نمی‌تواند آن را خاموش کند. دیگران نیز بعدا این مسیر را ادامه خواهند داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :