موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/134594 :کد

در پایان معاملات روز جمعه؛

قیمت نفت بالاخره به رقم جادویی رسید

  شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۶ — ۱۷:۵۴
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -قیمت نفت بالاخره به رقم جادویی رسید

روز جمعه با حمایت بزرگترین تولیدکنندگان نفتی از تمدید توافق کاهش تولید، و با افت دلار از بالاترین مقادیر ۳ ماهه خود، قیمت‌های نفت حدود ۲ درصد جهش کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، روز جمعه با حمایت بزرگترین تولیدکنندگان نفتی از تمدید توافق کاهش تولید، و با افت دلار از بالاترین مقادیر ۳ ماهه خود، قیمت‌های نفت حدود ۲ درصد جهش کرد و قیمت بنچ‌مارک جهانی نفت، برنت، به بالای ۶۰ دلار افزایش یافت.


طبق اعلام دبیر اوپک، عربستان سعودی و روسیه، قبل از دیدار سیاست‌گذاری ۳۰ نوامبر، حمایت خود را از تمدید توافق کاهش تولید به رهبری اوپک، به مدت ۹ ماه بیشتر از موعد اصلی، اعلام کردند. توافق فعلی اوپک و تولیدکنندگان مهم دیگر تا ماه مارچ ۲۰۱۸ معتبر است.قیمت نفت خام در روز جمعه با ۱.۹ درصد یا ۱.۱۴ دلار افزایش در ۶۰.۴۴ دلار به ازای هر بشکه تثبیت شد. قیمت این بنچ‌مارک نفتی قبلا در اواسط روز رکورد ۶۰.۵۳ دلار برای هر بشکه را هم ثبت کرده بود که بیشترین میزان آن از جولای ۲۰۱۵ و بیش از ۳۵ درصد بالاتر از حداقل قیمت ۲۰۱۷ این شاخص نفتی بود که در جون ۲۰۱۷ به آن دست یافته بود.


نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا جلسه خرید و فروش را با ۱.۲۶ دلار یا ۲.۴ درصد افزایش به پایان رساند و در قیمت ۵۳.۹۰ دلار برای هر بشکه تثبیت شد. این شاخص نفتی در طول این جلسه معاملات رکورد ۵۳.۹۸ دلار برای هر بشکه را برای خود ثبت کرد که بالاترین میزان آن از اوایل مارچ تا کنون است.این هفته قیمت نفت برنت ۴.۶ درصد رشد کرد، و به سومین سود هفتگی متوالی خود دست یافت. نفت آمریکا هم این هفته ۴.۷ درصد به قیمت خود افزود.قیمت‌های نفت در شرایطی نزدیک به بالاترین سطح امسال خود معامله می‌شوند که نشانه‌هایی از محدودتر شدن بازار دیده می‌شود، تجدید حمایت‌ها از توافق کاهش تولید اوپک و تنش‌های عراق، باعث تقویت قیمت‌ها شده است. هرچند در روز جمعه اعلام آتش‌بس بین نیروهای عراقی و نیروهای پیشمرگه کرد، نگرانی‌ها را تا حدودی کاهش داد.

                               

نفت     توافق     قیمت     بشکه     افزایش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :