موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ازدواج

a/13460 :کد

0

۱۰۰ جهیزیه به نوعروسان در استان گلستان اهداء می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۰
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -۱۰۰ جهیزیه به نوعروسان در استان گلستان اهداء می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت: ۱۰۰ جهیزیه به دختران یتیم و سادات در استان گلستان اهداء می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم باغبانی عصر امروز در مراسم اهدای جهیزیه به زوج های جوان در علی آبادکتول اظهار داشت: امروز در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) 40 سری جهیزیه به زوج‌های جوان شهرستان علی‌آبادکتول اهداء شد.

وی افزود: در عید سعید غدیر امسال نیز  100 جهیزیه به دختران یتیم و سادات در استان گلستان اهدا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان تصریح کرد: برای اجرای این طرح و تامین جهیزیه این دختران جوان و نیازمند بین 20 تا 30 میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

باغبانی افزود: با کمک خیران تلاش داریم در راستای ساماندهی ستادهای جهیزیه، موسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد بخش ازدواج برنامه‌ریزی کنیم.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون 2 هزار و 500 دختر جوان نیازمند و در آستانه ازدواج در استان گلستان وجود دارد که باید برای تهیه جهیزیه آنها برنامه‌ریزی شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت: این افراد با حداقل‌ها می‌توانند به خانه بخت بروند، اما این امکان را ندارند و منابع ما هم جواب نمی‌دهد، در سال در مجموع برای 2 هزار نفر جهیزیه می‌توانیم تهیه کنیم و امسال تا کنون 400 میلیون تومان جهیزیه داده شده است.

باغبانی گفت: ماهانه 400 میلیون تومان از صندوق‌های صدقات استان جمع آوری می‌شود که 20 درصد آن به جهیزیه اختصتص می‌یابد و برای هر نفر 2 میلیون تومان جهیزیه در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان تصریح کرد: همچنین 8 هزار دانش‌آموز گلستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند.


تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :