موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حقوق قضائی

a/134633 :کد

محسنی‌اژه‌ای:

در پرونده تعاونی فرشتگان سوءاستفاده شخصی صورت گرفته است

  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۶ — ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -در پرونده تعاونی فرشتگان سوءاستفاده شخصی صورت گرفته است

محسنی اژه ای بابیان اینکه تمام کارهای تعاونی فرشتگان رایک نفرانجام می‌داده است،‌گفت:دراینجاسوءاستفاده‌های شخصی صورت گرفته ورقم آن از۷۰۰میلیاردبیشتریاکمترتخمین زده شده که این میزان درحال کارشناسی است.

به گزارش تحلیل ایران،حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در صد و بیستمین نشست سخنگوی دستگاه قضا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین فهمیده، گفت: باید گرامی بداریم یاد دلاورمردانی که غیورانه لانه جاسوسی را تصاحب کردند، امسال هم قرار است برنامه‌ای پرشور در این باره برگزار شود.


وی بیان کرد: در یک زمان وزارت تعاون وقت به شرکت‌های تعاونی اعتباری مجوز داد، متاسفانه هیچ نظارتی در این باره انجام نشد و بر خلاف اساسنامه و قوانین و مقررات با اخذ سپرده‌های زیاد مشکلاتی را ایجاد کردند که هنوز هم ادامه دارد.سخنگوی قوه قضاییه افزود: بانک مرکزی باید بر اساس قانون پولی و بانکی نظارت کند ولی در آن زمان مدعی بودند که این‌ها از ما مجوز نگرفته‌اند،‌ اما بعد به فکر ساماندهی این موضوع افتادند که این ساماندهی تا به امروز ادامه دارد. این مشکلات بر اثر دو کوتاهی به وجود آمد، یکی وزارتخانه مربوطه که مجوز داد و نظارت نکرد و دیگری بانک مرکزی که نظارت بعدی را انجام نداد.

                               

محسنی اژه‌ای     بانک مرکزی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :