موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/134731 :کد

کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری؛

گرفتاری وزارت خزانه‌داری آمریکا برای تحریم سپاه

  ﺳﻪشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۶ — ۱۸:۱۵
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -گرفتاری وزارت خزانه‌داری آمریکا برای تحریم سپاه

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای از اقدامات این وزارتخانه برای اصلاح مقررات خود به منظور اجرای قوانین آمریکا برای اعمال تحریم‌ علیه اشخاص مرتبط با سپاه پاسداران ایران خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایسنا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که این وزارتخانه در حال اصلاح مقررات تحریم تروریسم جهانی به منظور اعمال تمهیدات مسدودکننده برای افراد خارجی است که از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری به عنوان مقامات، عوامل یا وابستگان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شناخته شده‌اند. این اصلاحیه پس از چاپ در مجله دولت فدرال آمریکا در روز سه‌شنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۱۷، اجرایی خواهد شد.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ادامه این اطلاعیه آمده است: دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری به منظور اجرای بند (ب) ۱۰۵ از قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها (کاتسا) که مرتبط با مقامات، عوامل یا وابستگان به سپاه پاسداران ایران است، مقررات داخلی خود در زمینه تحریم‌های مرتبط با تروریسم جهانی را اصلاح می‌کند.این بند از قانون کاتسا، دولت آمریکا را به اعمال تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه اشخاص خارجی که مقام‌ها، عوامل یا وابستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شناخته می‌شوند، موظف می‌کند.رئیس‌جمهور آمریکا در اوت سال ۲۰۱۷ قانون کاتسا را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد که ایران، روسیه و کره شمالی را هدف قرار می‌دهد. بر اساس این قانون، دولت آمریکا موظف است طی ۹۰ روز پس از اجرایی‌شدن آن، تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :