موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/134756 :کد

الوطن سوریه فاش کرد؛

نخستین پایگاه نظامی ترکیه در غرب حلب طی روزهای آتی افتتاح می‌شود

  چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ — ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -نخستین پایگاه نظامی ترکیه در غرب حلب طی روزهای آتی افتتاح می‌شود

ترکیه با نقض مصوبه‌های نشست آستانه ۶ و همزمان با برگزاری نشست آستانه ۷ در روزهای آتی نخستین پایگاه خود را در خاک سوریه افتتاح می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران،در راستای نقض آشکار مصوبه‌های ششمین دور از نشست آستانه و همزمان با هفتمین دور آن که روز سه شنبه به کار خود پایان داد، ترکیه آماده‌سازی نخستین پایگاه نظامی خود را برای بهره‌برداری تکمیل کرد.ترکیه قصد دارد هشت پایگاه نظامی را در خاک سوریه در "جبل الشیخ برکات" در نزدیکی شهر دارة عزة در حومه غربی حلب ایجاد کند.


منابع محلی در منطقه احداث پایگاه نظامی گفتند، بلدوزرهای ارتش ترکیه برای تسریع در تاسیس این پایگاه که در مکانی استراتژیک است، با همه توان کار می‌کنند.منابع مخالف وابسته به شبه‌نظامیان جنبش "نور الدین زنکی" که اداره حومه غربی حلب را با جبهه النصره تقسیم کرده‌اند، گفتند، النصره محافظ کاروان ارتش ترکیه است که از ۱۴ اکتبر تجهیزات نظامی را به این مناطق منتقل می‌کند.


این منابع پیش‌بینی کردند، ساخت پایگاه نظامی "شیخ برکات" در روزهای آتی برای تبدیل شدن به یک واقعیت خاتمه یابد.در این راستا، یک کارشناس نظامی دلایل واهی آنکارا برای ایجاد پایگاه نظامی را محکوم کرد و گفت: هدف از ایجاد مراکز نظارتی که خود بر مراکز نظارتی دیگر نظارت دارند چیزی جز استعمار منطقه نیست و با این اقدام فعالیت‌های جاسوسی در مرزهای "عفرین" نیز متوقف نمی‌شود.

                               

ترکیه     سوریه     پایگاه نظامی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :