موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/134849 :کد

وزارت انرژی روسیه؛

عزم عربستان و روسیه برای بالا نگه داشتن قیمت نفت

  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ — ۱۸:۳۴
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -عزم عربستان و روسیه برای بالا نگه داشتن قیمت نفت

وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور به همراه عربستان سعودی، ازبکستان و قزاقستان آماده ی جدی تر کردن همکاری های خود برای کاهش ذخایر نفت جهانی هستند.

به گزارش تحلیل ایران،اعلامیه ی وزارت انرژی روسیه  پس از ملاقات نمایندگان این چهار کشور در روز چهارشنبه منتشر شده است. به گفته ی وزارت انرژی روسیه، کشور ترکمنستان نیز به عنوان عضو ناظر در نشست بعدی شرکت خواهد کرد.

 
تابناک به نقل از رویترزنوشت: روسیه و عربستان سعودی در حال هدایت کردن پیمانی بین اعضای اوپک و کشورهای غیر عضو هستند که به موجب آن تولید نفت جهانی را کاهش دهند. این امر با هدف بالا نگه داشتن قیمت نفت صورت خواهد گرفت.خالد الفلیح وزیر نفت عربستان پس از این نشست چهارجانبه اعلام کرده است که به تلاشی ییشتر برای کاهش ذخایر نفت جهانی احتیاج است. در این خصوص، الفلیح با سران کشورهای قزاقستان،مالزی،اکوادور، نیجریه و لیبی شخصا به گفتگو پرداخته است. به گفته ی وی،  ۲۴ کشوری که قرارداد همکاری برای کاهش تولید نفت امضا کرده اند از این توافق رضایت کلی دارند و برای پیشبرد توافق متعهدند. وی همچنین افزوده است که: همه این را می دانند که کارها هنوز به طور کامل انجام نشده است، و هنوز میزان چشمگیری کار برای کاهش موجودی نفت باقی مانده است. ماموریت هنوز پایان نیافته، کار بیشتری مورد نیاز است.
 
کشورهای عضو اوپک، روسیه و برخی کشورهای دیگر تولید کننده نفت قرار است که آخر ماه نوامبر در وین اتریش با هم ملاقات کنند و در خصوص تمدید قرارداد کنونی کاهش تولید نفت تصمیم گیری کنند. لازم به ذکر است که سازمان کشور های صادر کننده نفت و ۱۱ کشور دیگر از جمله روسیه در اواخر سال گذشته توافق کردند تا برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا و در پی آن افزایش قیمت نفت، تولید خود را از اول سال ۲۰۱۷ در مجموع روزانه ۱.۸ میلیون بشکه کاهش دهند. در تاریخ ۲۵ می، تولید کنندگان تصمیم گرفتند که قرارداد کاهش تولید نفت را که در ابتدا ۶ ماهه بود، برای ۹ ماه دیگر تمدید کنند، و تا ماه مارس ۲۰۱۸ به کاهش تولید ادامه دهند.
                               

نفت     قیمت     عربستان     روسیه     بشکه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :