موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/134869 :کد

با اشاره به استعفای حریری:

وزیراطلاعات اسرائیل:زمان خلع سلاح وکنارگذاشتن حزب‌الله فرا رسیده

  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ — ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -وزیراطلاعات اسرائیل:زمان خلع سلاح وکنارگذاشتن حزب‌الله فرا رسیده

وزیر اطلاعات اسرائیل استعفای نخست وزیر لبنان را نقطه عطفی برای برخورد با حزب‌الله دانست و گفت، زمان کنار گذاشتن، تضعیف و خلع سلاح حزب‌الله فرا رسیده است.

به گزارش تحلیل ایران،یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل در صفحه توئیتر خود نوشت: اکنون زمان مناسبی برای تحت فشار گذاشتن حزب‌الله است.پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره استعفای سعد حریری، نخست وزیر لبنان گفته بود: استعفای حریری دعوت به بیداری جامعه بین‌الملل است تا اقداماتی را علیه ایران اتخاذ کنند.


همچنین آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل در این باره گفت، ارتش این رژیم آماده است تا با همپیمان ایران به مقابله بپردازد.روز شنبه حریری در حالی که در ریاض حضور داشت، با ادعای اینکه توطئه‌ایبنیامین نتانیا در لبنان جانش را تهدید می‌کند و با حمله شدید به ایران و حزب‌الله، استعفای خود را اعلام کرد. ارتش لبنان هم در واکنش به سخنان وی روز یکشنبه تاکید کرد، هیچ طرح عملیات ترور در کشور وجود ندارد.


حریری گفت: فضای کنونی لبنان مشابه زمان پیش از ترور پدرش، رفیق الحریری، نخست وزیر پیشین لبنان است.وزیران حزب‌الله و همپیمانانش در سال ۲۰۱۱ در حالی که حریری در واشنگتن و در دیدار با باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا حضور داشت، با استعفای دسته جمعی نخستین کابینه حریری را برانداختند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :