موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/134889 :کد

طبق گزارش؛

افكار منفی را چگونه از خود دور كنیم؟!

  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ — ۲۱:۴۷
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -افكار منفی را چگونه از خود دور كنیم؟!

باید با خود مهربان باشید و همین باعث خواهد شد كه افكار منفی را از خود دور كنید. چیزی كه نحوه زندگی انسان‌ها را مشخص می‌كند، تفسیر و نوع دیدشان نسبت به وقایع است نه خود وقایع.

به گزارش تحلیل ایران،كلمات تاثیر بسیاری بر افكار و احساسات ما می‌گذارند، كلمات می‌توانند ما را بسیار هیجان‌زده، متاثر یا خوشحال كنند. هیچ‌گاه به مشكلات و سختی‌های زندگی نفرین نفرستید این فكر كه دنیا پر از مشكل است را از ذهن خود دور كنید.

 

تابناک نوشت:گفته جالبی وجود دارد كه نمی‌توانید پرنده‌ای را از پرواز كردن در اطراف خانه‌تان باز دارید اما می‌توانید نگذارید كه روی پشت‌بام شما لانه بسازد، این موضوع در مورد افكار و عقاید انسان‌ها نیز صدق می‌كند. هیچ‌كس نمی‌تواند عقاید منفی‌ای كه در پس‌زمینه ذهنش وجود دارد را كتمان كند اما می‌تواند از رشد و پیشرفت این افكار و تبدیل آنها به واقعیت جلوگیری كند.

این كار ساده است. اگر با فكر منفی بجنگید افكار مثبت در شما قوی‌تر و پررنگ‌تر می‌شود. سعی كنید چیزی كه معمولا به آن فكر می‌كنید مثبت باشد.تنها راهی كه می‌توانید از شر فكركردن به موضوعاتی كه مورد علاقه شما نیست نجات یابید این است كه آنها را جایگزین افكار و اندیشه‌های مثبت كنید. وقتی افكار بد به سراغ شما می‌آید به یك موضوع جالب خوشحال‌كننده فكر و واقعا آن را حس كنید. جزئیات آن را تصور كنید. با صدا و با احساس قوی، این كار را تا حدی ادامه دهید كه این تفكر واضح شود. در این زمان است كه افكار منفی به‌سرعت می‌میرند مگر اینكه شما آنها را تغذیه كنید تا زنده بمانند.

همیشه و در همه حال به چیزهای خوب و مقدس فكر كنید و با این كار افكار و زندگی خود را در دست بگیرید. درواقع شما باید مراقب حرف‌هایی كه به خود می‌زنید، باشید. بسیاری از مردم، مخصوصا مجردها، این تصور اشتباه را دارند كه افكار آنها زندگی مجزایی از آنها دارند. به‌طوری كه افكار آنقدر قوی هستند كه به فرد دیكته می‌كنند كه چه چیزی وارد سر آنها شود. واقعیت این است كه هر كس كنترل خود را در دست دارد ولی گاهی اوقات این عذر را می‌آوریم كه شیطان است كه افكار را كنترل می‌كند و ما بسیار ضعیف هستیم كه در مقابل او مقاومت كنیم؛ این حرف كاملا غیرمنطقی است باید بدانید كه چیزی كه درون شماست بزرگ‌تر از آن چیزی است كه در دنیا وجود دارد.

اگر افكار خود را كنترل نكنید به راحتی می‌توانید به خودتان حرف‌های بی‌اساسی بزنید كه شما را نابود می‌كند و واقعیت شما نیست.

اگر احساس افسردگی، عصبانیت، ترس و... شدید دارید از خود بپرسید چه چیز باعث نگرانی است، وقتی متوجه شدید مساله چه بوده خیلی راحت به خودتان بگویید این افكار نه‌تنها كمكی نمی‌كند بلكه مضر هم است.

باید با خود مهربان باشید و همین باعث خواهد شد كه افكار منفی را از خود دور كنید. چیزی كه نحوه زندگی انسان‌ها را مشخص می‌كند، تفسیر و نوع دیدشان نسبت به وقایع است نه خود وقایع.كلمات تاثیر بسیاری بر افكار و احساسات ما می‌گذارند، كلمات می‌توانند ما را بسیار هیجان‌زده، متاثر یا خوشحال كنند. هیچ‌گاه به مشكلات و سختی‌های زندگی نفرین نفرستید این فكر كه دنیا پر از مشكل است را از ذهن خود دور كنید.

بسیاری از مردم افكار منفی را در زندگی‌شان مدنظر قرار داده و مدام در مورد آن صحبت می‌كنند.اگر به تمام لحظات زندگی فكر كنید می‌بینید زندگی شما لحظات لذت‌بخش داشته پس چرا به آنها فكر نكنیم. فراموش نكنید افكار منفی می‌تواند یك روز سفید را خاكستری نشان دهد و روحیه شما را تضعیف كند؛ شما می‌توانید این افكار را از خود دور كنید كافی است كمی اراده داشته باشید. به چیزهای خوب و مهم از زندگی بیندیشید و آنها را تمرین كنید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :