موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/134907 :کد

بلای داماد ترامپ برای خاندان سعودی!

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ — ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -بلای داماد ترامپ برای خاندان سعودی!

ولیعهدعربستان که اخیراموجی ازبازداشت‌هارادرمیان خاندان آل سعودبه راه انداخته است،متحدی درآمریکادارد؛جاردکوشنر.طبق گزارش واشنگتن پست،دامادرئیس‌جمهوری آمریکادرسفراخیرش به این کشوربااودیداری داشته است.

به گزارش تحلیل ایران،جارد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا و شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان چندین شب تا چهار صبح بیدار می‌ماندند، صحبت می‌کردند و استراتژی طراحی می‌کردند. دیوید ایگناسیوس در واشنگتن پست نوشت: کوشنر در سفر ماه گذشته خود به دیدار ولیعهد عربستان رفت و این سومین سفر داماد ترامپ به این کشور از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهوری آمریکا بود. طبق این گزارش، حلقه داخلی یاران ترامپ محمد بن سلمان را یک "قارون ثروتمند" و "یاغی پوپولیست" می‌دانند.


ولیعهد جوان عربستان شنبه ناظر بر موجی از بازداشت‌ها بود که شامل ۱۱ شاهزاده، افسران ارتش، تاجران بانفوذ و وزرای دولتی می‌شد. برخی از رقبای بالقوه و یا منتقدان این شاهزاده می‌گویند که این حرکت به گونه‌ای است که او قدرتش را تحکیم کند.شاهزاده ولید بن طلال، جزو سرشناس‌ترین مقام‌های بازداشت شده است. علاوه بر او، وکیلی به نام تی کوب که از دیرباز وکیل بن طلال بوده و در تیم حقوقی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در پرونده مداخله روس‌ها در انتخابات آمریکا حضور داشت، در بازداشت به سر می‌برد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :