موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/134934 :کد

ترقی:

راهپیمایی اربعین قدرت نرم شیعه را متجلی می‌کند

  چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ — ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -راهپیمایی اربعین قدرت نرم شیعه را متجلی می‌کند

ترقی بابیان اینکه «تمام رسانه‌های استکباری تلاش می‌کنندراهپیمایی اربعین رامحویاسانسورکنند»گفت:بابرگزاری این مراسم،دشمنان اسلام این پیام رادریافت می کنندکه اسلام ناب به دورازافراط‌گری وخشونت است.

به گزارش تحلیل ایران،حمیدرضا ترقی با اشاره به اینکه «راهپیمایی اربعین قدرت نرم شیعه را در میان افکار عمومی جهان متجلی می کند» اظهار داشت: این راهپیمایی نشان می دهد که قدرت تجمیع و همگراسازی امام حسین(ع) در نزد شیعیان از تمام قدرت‌های موجود معنوی جهان بیشتر است و تاکنون هیچ قدرت معنوی دیگری نتوانسته چنین اجتماعی را فراهم کرده و چنین جلوه‌هایی از عاطفه، ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی را که در این راهپیمایی وجود دارد را به منصه ظهور برساند.


وی در ادامه افزود: شناخت این قدرت برای بسیاری از مادی‌گرایان و کسانی که هنوز به حقیقت دین پی نبرده‌اند، شاید مشکل باشد. بنابراین تبیین ابعاد گسترده این راهپیمایی و درک قدرت عظیم آن می تواند در دستور کار اندیشکده‌ها قرار بگیرد.این فعال سیاسی با اشاره به اینکه «تمام رسانه‌های استکباری تلاش می کنند این راهپیمایی را محو یا سانسور کنند، زیرا از انعکاس این اقدام جهانی شیعه و تاثیر آن بر افکار عمومی جهان هراس دارند» خاطرنشان کرد: این راهپیمایی می تواند تاثیر زیادی بر بیدارسازی مردم جهان داشته باشد. اگر این رسانه‌ها اجازه دهند این سوال برای افکار عمومی جهان ایجاد می شود که دلیل برگزاری راهپیمایی اربعین چیست؟ پاسخ این سوال می تواند موجب آشنایی مردم با نهضت امام حسین(ع) و اهداف آن یعنی مقابله با ظلم و انحراف در دین شود.


ترقی در پایان تصریح کرد: با برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین دشمنان اسلام این پیام را دریافت می کنند که اسلام ناب به دور از افراط گری و رفتارهای خشونت آمیز همانند داعش است و چنان جاذبه عظیمی دارد که موجب انسجام و همبستگی مسلمانان می‌شود. این راهپیمایی اثبات می کند اگر مسلمانان دنبال یک رهبری و هدف واحد بوده و انرژی خود را برای برداشتن موانع ظهور ولی عصر  (عج) بسیج  کنند، هیچ قدرتی نمی تواند با آنها مقابله کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :