موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/134976 :کد

اخباری از بازداشت بندر بن سلطان و شکنجه شاهزادگان سعودی

  شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ — ۰۳:۰۷
تعداد بازدید : ۵۲۴   
 تحلیل ایران -اخباری از بازداشت بندر بن سلطان و شکنجه شاهزادگان سعودی

منابع در کاخ سلطنتی عربستان فاش کردند،‌اکثرشخصیت‌های بازداشت شده درکمپین اخیربه اصطلاح مبارزه بافسادعربستان موردضرب وشتم وشکنجه قرارگرفته‌اند.همچنین اخباردرزیافته حکایت ازبازداشت بندربن سلطان دارند.

به گزارش تحلیل ایران،منابع در کاخ سلطنتی عربستان به سایت "عین الشرق الاوسط" گفتند، تعداد بازداشت‌شده‌ها بسیار بیشتر از آنچه است که مقامات سعودی اعتراف کرده‌اند. بیش از ۵۰۰ تن بازداشت شده‌اند.این منابع گفتند، بندر بن سلطان و نیز دختر شاهزاده ولید بن طلال میلیاردر سعودی در میان بازداشت شدگان هستند.بندر بن سلطان بن عبدالعزیز از اعضای خاندان آل سعود ریاست شورای امنیت ملی عربستان را از سال ۲۰۰۵ تاکنون برعهده دارد و از ژوئیه ۲۰۱۲ تا آوریل ۲۰۱۴ ریاست سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی را بر عهده داشت. وی یکی از نوه‌های ملک عبدالعزیز اولین پادشاه عربستان سعودی است. بندر بن سلطان بیش از ۲۰ سال از ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۵ سفیر عربستان سعودی در آمریکا بود.


این سایت گزارش داد، تعدادی از شخصیت‌ها از جراحت‌های ناشی از به کار گیری شیوه‌های قدیمی شکنجه رنج می‌برند در حالی که هیچ آثار جراحت و شکنجه‌ای در صورت‌هایشان نیست لذا هرگز هیچ آثار شکنجه‌ در زمان حضورشان در اماکن عمومی مشهود نخواهد بود.این سایت فاش کرد،‌ اکثر شاهزادگان و شخصیت‌های بازداشت شده بعد از شکنجه در جریان بازداشت و بازجویی به بیمارستان منتقل شده‌اند.این سایت گزارش داد، هیچ جزئیاتی از نحوه شکنجه و انواع آن فاش نشده است. در حالی که هفت تن از شاهزاده‌ها شب چهارشنبه از هتل ریتز کارلتون در ریاض آزاد شدند.


برخی بازداشتی‌ها برای افشای جزئیات حساب‌های بانکی‌شان شکنجه شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :