موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سهام عدالت

a/134989 :کد

سازمان خصوصی سازی؛

آخرین وضعیت سهام عدالت

  شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ — ۱۶:۵۸
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -آخرین وضعیت سهام عدالت

آن طور که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تاکنون شرکت های سرمایه پذیر بابت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵، ۶۵۰ میلیارد تومان سود پرداخت کرده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایسنا، سازمان خصوصی‌سازی چند ماه است که اعلام کرده آماده پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ است. طبق آمارهای این سازمان و گفته‌های عبدالله پوری حسینی تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان از سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز شده است.


این شرکت‌ها پس از برگزاری مجامع‌شان قانونا هشت ماه فرصت داشته‌اند تا سود مربوط به سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند و از آنجا که سود شرکت‌های بزرگی همچون هلدینگ خلیج فارس کامل به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز نشده است با پایان مهلت هشت ماهه این شرکت‌ها انتظار می‌رود مبلغ این ۶۵۰ میلیارد تومان به دو یا حتی سه برابر افزایش یابد.اما طبق گفته‌های رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مصوبه‌ای که شورای عالی اصل ۴۴ در اسفندماه سال ۱۳۹۵ تصویب کرد سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت سود سهام عدالت منع قانونی ندارد و می‌تواند به تناسب سودهایی که از شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت کرده، این مبالغ را در بین مشمولان سهام عدالت توزیع کنند، ولی این سازمان در حال حاضر در حال هماهنگی با ارگان های خاصی برای پرداخت این مبالغ است.


در عین حال از  مجلس صداهایی به گوش می‌رسد که تعدادی از نمایندگان با پرداخت نقدی سود سهام عدالت مخالفت‌هایی دارند ولی طبق اخباری که از سازمان خصوصی‌سازی به گوش می‌رسد، با توجه به اینکه شورای عالی اصل ۴۴ پرداخت سود را قانونی می‌داند و این شورا عالی‌ترین مقام رسیدگی به موضوعات سهام عدالت در کشور است، این سازمان در حال رایزنی‌هایی با دیگر مسئولان است تا سود سال مالی ۱۳۹۵ را بپردازد.تاکنون در مورد مبلغ سود سهام عدالت در سال مالی ۱۳۹۵ صحبت‌های زیادی شده ولی رقم قطعی‌ای درباره آن شنیده نمی‌شود. آنچه سازمان خصوصی‌سازی سابقا اعلام کرده این است که مبلغ این سود حدودا ۱۲۰ الی ۱۵۰ هزار تومان برای مشمولانی است که مقدار سهام از نظر ارزش، عدالتشان یک میلیون تومان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :