موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/135009 :کد

امضای ۴۰ قانونگذار حزب می برای برکناری او از رهبری حزب

  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ — ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -امضای ۴۰ قانونگذار حزب می برای برکناری او از رهبری حزب

روزنامه ساندی تایمز گزارش داد، چهل تن از اعضای پارلمان انگلیس از حزب محافظه‌کار ترزا می با امضای نامه‌ای برای برکناری او از رهبری حزب و به تبع آن برکناری از نخست‌وزیری، موافقت کرده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران،این تعداد نماینده در واقع هشت قانونگذار کمتر از آن چیزی است که برای به جریان انداختن رقابت درون حزبی با هدف تعیین مجدد رهبر لازم است؛ در صورت به حدنصاب رسیدن امضاها ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس از کار کنار گذاشته می‌شد و یک محافظه‌کار دیگر جای او را می‌گرفت.


ترزا می از زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در هشتم ژوئیه که فکر می‌کرد بتواند مجددا اکثریت مطلق را در دست بگیرد ولی ناکام ماند، برای تاکید بر اختیارات خود تقلا می‌کند. از دست دادن کرسی‌ها پارلمانی اعتماد اعضای محافظه‌کار را به ترزا می خدشه‌دار کرد.دولت می که بر سر چگونگی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا دچار اختلاف شده و با چندین مورد رسوایی وزیرانش روبرو شده، هنوز نتوانسته است بر شرایط سیاسی آشفته که موضع لندن را در مذاکرات بریگزیت تضعیف می‌کند، سیطره یابد.


پیش از این تلاش برای برکنار کردن ترزا می پس از سخنرانی فاجعه‌بار او در کنفرانس سالانه حزب محافظه‌کار ناکام ماند اما بسیاری از محافظه‌کاران همچنان از عملکرد نخست‌وزیرشان ناراضی ماندند و صحبت‌ها درباره رقابت درون حزبی برای تعیین رهبر از بین نرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :