موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه شهری

a/135094 :کد

وزیر کشور:

بیش از ٩٠ درصد آب و برق مناطق زلزله‌زده وصل شده است

  ﺳﻪشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ — ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -بیش از ٩٠ درصد آب و برق مناطق زلزله‌زده وصل شده است

وزیرکشور گفت: آب و برق از اول حادثه قطع شد اما اکنون ٩٠ درصد آب و برق این مناطق وصل شده است و برای برقراری گاز نیز ابتدا باید نشتی‌ها برطرف شود.

به گزارش تحلیل ایران،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در گفت و گوی زنده تلویریونی با بیان اینکه از دقایق ابتدایی همکاران ستاد بحران چه ملی و چه منطقه ای برای خدمت‌رسانی در محل حضور داشتند، گفت: مردم خوب ما علی‌رغم سختی‌ها بسیار باوقار و بامتانت درخواست‌هایشان را پیگیری و با مسئولان همکاری می‌کنند. اولین گام ما این بود که هزینه‌های جانی را پایین بیاوریم اما متاسفانه تاکنون ۴۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۴۰۰۰ هزار مصدوم داریم.

 

وی تصریح کرد: برخی از این مصدومان سرپایی مداوا و یا به شهرهای دیگر منتقل شدند و با ۳۰ بالگرد کادر وزارت بهداشت و هلال احمر از ساعات اولیه تلاش های بسیار خوبی کردند.رحمانی فضلی اضافه کرد: عده ای منازلشان خراب شده است و عده‌ای دیگر هم به دلیل پس لرزه‌ها نمی‌توانند در خانه‌هایشان مستقر شوند. در نتیجه مشکل چادر و پتو داشتیم که شب گذشته با همکاری هلال احمر چادرهای بیشتری به منطقه رسید اما به هر ترتیب منطقه وسیع است.

 

وزیر کشور با اشاره به اینکه ارتش و سپاه هم درحال کمک‌رسانی هستند، گفت: خدمات رسانی از ۶ صبح روز گذشته شروع شده است چرا که در ابتدا راه‌ها بسته بود و دوستان ما تا صبح در تلاش بودند که راه‌ها را باز کنند همچنین ما از روستاها و مناطق مختلف بازدید کردیم و پای مشکلات مردم نشستیم و شب گذشته جلسه ستاد بود که موضوعات مورد نظر صورت جلسه شد.وی با بیان اینکه مشکل مهم مردم در این منطقه ساخت و ساز منازلشان است که به خاطر زمستان این کار با سختی‌هایی مواجه خواهد شد، اظهارکرد: ان شاء الله با تصمیماتی که رئیس جمهور می‌گیرند بتوانیم دست به دست نیروهای دیگر مشکلات مردم را حل کنیم.

 

وزیر کشور با اشاره اولویت‌های امدادرسانی مردم به این مناطق گفت: چادر، پتو و آب‌ های بسته بندی شده، نان و خرما بیشترین نیاز مردم این منطقه است که مردم به صورت خود جوش این اقلام را می فرستند.وی تاکید کرد: شدت حادثه و توزیع جغرافیایی و اشکالاتی که وجود دارد به نحوی است که اگر عادی بود اسم آن را بحران نمی گذاشتند اما مردم ناراحت هستند زیرا فوتی دادند و تعدادی هم زخمی هستند که وارد کردن آنها در فضاهای دیگر آنها را عصبانی می کند لذا باید با تلاش مشکلاتشان را حل کرد.

 

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور وزیر کشور با بیان اینکه تمامی نیروها برای امدادرسانی به مردم زلزله زده بسیج شده‌اند،گفت: مسافت‌ها طولانی و خسارات زیاد است که قطعا انتقاد به امدادرسانی ها وجود دارد اما این مسئله نباید موجب تسویه حساب سیاسی و عقده گشایی شود لذا خوشبختانه مردم هم اینها را به خوبی تشخیص می دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :