موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/135132 :کد

میشل عون:

حریری در عربستان بازداشت شده/توجیهی برای عدم بازگشت وجود ندارد

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ — ۱۴:۲۰
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -حریری در عربستان بازداشت شده/توجیهی برای عدم بازگشت وجود ندارد

رئیس‌جمهور لبنان تأکید کرد که بعد از ۱۲ روز از رفتن سعد حریری به ریاض، دیگر توجیهی برای عدم بازگشت او وجود ندارد و ما معتقدیم که او در عربستان بازداشت شده است.

به گزارش تحلیل ایران،میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با اعضای شورای ملی رسانه گفت: بعد از ۱۲ روز از رفتن سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان به ریاض، دیگر توجیهی برای عدم بازگشت او وجود ندارد و ما معتقدیم که او در عربستان بازداشت شده است و این چیزی است که نقض توافق وین و حقوق بشر محسوب می‌شود.


میشل عون تأکید کرد: لبنان تمامی اقداماتی را که برای آزادی حریری لازم باشد اتخاذ خواهد کرد و با کشورهای عربی و غربی برای حل این مسئله در ارتباط است.وی گفت: وحدت ملی عامل لازم برای ثبات است و هیچ نگرانی درباره اوضاع وجود ندارد چراکه اوضاع خوب است. نگران اوضاع اقتصادی، مالی و امنیتی نباشید. کشور امن است و چرخه اقتصاد آنطور که باید درحال حرکت است. وحدت ملی سوپاپ امنیت و امان است.


میشل عون گفت: نمی‌توان درباره استعفایی که از خارج اعلام شده تصمیم‌گیری کرد. باید برای استعفا یا صرف نظر از آن به لبنان بازگشت. ما آماده این هستیم که دلایل استعفای حریری را بررسی کنیم اما به شرطی که به حاکمیت لبنان لطمه‌ای وارد نشود. ما نمی‌توانیم بیش از این انتظار بکشیم و وقت را از دست بدهیم؛ چراکه نمی‌توان امور دولت را با این وضع رها کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :