موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/135177 :کد

برای اولین بار پس از ۱۰ سال؛

مصر گذرگاه رفح در مرزهای غزه را باز کرد

  شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ — ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -مصر گذرگاه رفح در مرزهای غزه را باز کرد

گذرگاه زمینی رفح امروز شنبه پس از ۱۰ سال از هر دو طرف به روی مسافران فلسطینی بازگشایی شد.

به گزارش تحلیل ایران،مقامات مصر امروز  برای اولین بار بعد از ۱۰ سال گذرگاه رفح را برای موارد انسانی با حضور افسران و عناصر امنیتی وابسته به دولت وفاق ملی فلسطین باز کردند.مصر گذرگاه رفح را به مدت سه روز برای سفر دانشجویان، بیماران و مقیمان باز کرده و آن تا زمان دستیابی به شرایطی برای گشودن دائمی گذرگاه رفح طبق توافقنامه سال ۲۰۰۵ است که بر حضور تشکیلات خودگردان فلسطین و ناظران اروپایی تاکید دارد.


صدها عنصر امنیتی وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین در داخل سالن‌ها و محوطه‌های گذرگاه مستقر شده‌اند در حالی که لباس رسمی نیروهای وابسته به تشکیلات خودگردان را به تن دارند.صدها فلسطینی در سالن شهید ابو یوسف النجار در شهر خانیونس برای سوار شدن به اتوبوس‌ها به مقصد گذرگاه رفح حاضر شده‌اند. این بر اساس توافق امضا شده بین تشکیلات و وزارت داخلی در غزه است.وزارت داخلی در غزه اعلام کرد، انجام مسافرت‌های امروز همانی است که قرار بود ۱۶ اکتبر انجام شود اما به دلایل امنیتی سیناء لغو شد.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سفارت فلسطین در قاهره روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که دولت مصر در نظر دارد گذرگاه زمینی رفح را از روز شنبه تا دوشنبه برای تردد مسافران فلسطینی بازگشایی کند.همچنین وزارت داخلی فلسطین در نوار غزه روز گذشته اسامی مسافرانی که قرار است امروز از طریق گذرگاه رفح تردد کنند را اعلام کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :