موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/135307 :کد

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛

استقبال آمریکا از بیانیه آژانس درباره بازرسی تکمیلی ازاماکن ایران

  جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -استقبال آمریکا از بیانیه آژانس درباره بازرسی تکمیلی ازاماکن ایران

هیأت آمریکایی حاضر در نشست آژانس بین المللی انرژی اتمی طی بیانیه ای خواستار بررسی هرگونه نگرانی معتبر در خصوص برنامه هسته ای ایران شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، هیأت آمریکایی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین طی بیانیه ای اعلام کرد که هرگونه نگرانی قابل اعتنایی در مورد برنامه هسته‌ ای ایران باید بررسی شود.


در این بیانیه آمده است: آمریکا از بیانیه «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس مبنی بر اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ارزیابی اعلامیه‌های ایران ذیل پروتکل الحاقی ادامه داده و بازرسی‌های مبتنی بر دسترسی تکمیلی از سایت‌ها و دیگر اماکن ایران انجام می‌دهد، استقبال می ‌کند .هیچ چیز جز همکاری و شفافیت کامل ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این امکان را نمی ‌دهد که جامعه بین‌المللی را از پایبندی ایران به تمام تعهدات هسته‌ ای‌ اش مطمئن کند.هر نگرانی جدید و معتبری در مورد فعالیت‌های هسته ‌ای اعلام‌نشده در ایران باید از سوی آژانس مورد بررسی قرار گیرد. واشنگتن به آژانس اعتماد کامل دارد.آمریکا یک میلیون دلار دیگر برای راستی آزمایی اقدامات ایران به آژانس می دهد و سایر اعضا را نیز تشویق به پرداخت مبالغی برای اطمینان از این پایبندی ایران به برجام می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :