موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/135427 :کد

طبق اعلام هواشناسی؛

کاهش نسبی دما در برخی مناطق کشور

  ﺳﻪشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶ — ۱۹:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -کاهش نسبی دما در برخی مناطق کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش نسبی دمای هوا در برخی مناطق کشور از وزش باد در پایتخت خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز ( ۷ آذر) با شکل‌گیری جریان‌های شمالی در برخی مناطق سواحل غربی دریای خزر بطور موقت افزایش ابر، مه صبحگاهی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه فردا (۸ آذر) و پس فردا (۹ آذر) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است، تصریح کرد: در ساعاتی از روز در برخی مناطق شمال غرب کشور و سواحل غربی دریای خزرافزایش ابر و بارش خفیف و پراکنده قابل پیش‌بینی است.مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز جمعه (۱۰ آذر) به تدریج با تقویت جریان‌های شمالی و عبور موج تراز میانی جو در شهرهای ساحلی دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق کشور افزایش ابر، بارش باران، در برخی مناطق بارش برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و در این روز دریای خزر مواج است.

 

وظیفه با اشاره به اینکه روز جمعه (۱۰ آذر) و شنبه (۱۱ آذر) در نوار شمالی کشور به ویژه شمال شرق کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود، گفت: با استقرار توده هوای سرد در شمال شرق کشور، کاهش دما در آن مناطق تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. امروز و فردا نیز بخش‌های مرکزی وشرقی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی با حداکثر دمای١٣ و حداقل دمای ۴ درجه سانتیگراد و روز پنج‌شنبه (۹ آذر) صاف همراه با غبار محلی در بعد ازظهر وزش باد با حداکثر دمای ۱۵ و حداقل دمای ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :