موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13574 :کد

0

موگرینی: پذیرش مهاجران سرمایه گذاری در امنیت اروپاست

  چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -موگرینی: پذیرش مهاجران سرمایه گذاری در امنیت اروپاست

'فدریکا موگرینی' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پذیرش مهاجران را نه تنها اقدامی وجدانی و انسان دوستانه، بلکه سرمایه گذاری در امنیت اروپا دانست.

تحلیل ایران : 'فدریکا موگرینی' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پذیرش مهاجران را نه تنها اقدامی وجدانی و انسان دوستانه، بلکه سرمایه گذاری در امنیت اروپا دانست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، در حالی که برخی کشورهای اروپایی همچون مجارستان مرزهای خود را بر روی مهاجران می بندند، موگرینی در مصاحبه ای با روزنامه فرانسوی 'لیبراسیون' که امروز (چهارشنبه) منتشر می شود، افزود: اقدامات و اظهارات تبعیض آمیز در داخل اروپا، توضیح مساله احترام به حقوق اقلیت را در خاورمیانه دشوار می کند.'
وی ادامه داد: بیشتر پناهجویان از 'دولت اسلامی' (گروه تروریستی داعش) که ما با آن در حال مبارزه هستیم، می گریزند. اگر ما این قربانیان تروریسم را نپذیریم و نتوانیم از آنان محافظت کنیم، چه پیامی را به آنان و سراسر دنیا می دهیم؟'
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین با اشاره به ثبت خودکار اثر انگشت در فایل های تقاضای پناهندگی، نظرات راستگرایان اروپایی را مبنی بر احتمال ورود تروریست ها به اروپا در پوشش مهاجران و پناهجویان رد کرد.
موگرینی همچنین یادآوری کرد، حملات تروریستی در اروپا توسط شهروندان اروپایی و یا افرادی که سال ها در این قاره زندگی کرده اند، صورت گرفته است.
جنگ و ناآرامی های خاورمیانه و شمال آفریقا که با حمایت و مداخله نظامی آمریکا و برخی کشورهای غربی و عربی در منطقه به راه افتاده، به افزایش شمار آوارگان منجر شده و همین امر اروپا را با بزرگترین بحران مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم مواجه کرده است.
تاکنون بیشتر آوارگان سوری به سه کشور ترکیه، لبنان و اردن پناه برده اند و این سه کشور نزدیک به چهار میلیون پناهجو پذیرفته اند.
این روند در ماه های اخیر تغییر کرده و مهاجران راه پر مخاطره رسیدن به اروپا را برای مهاجرت انتخاب می کنند.
بر پایه آخرین گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، از ژانویه 2015 (دی/ بهمن 1393) تا کنون، بیش از 430 هزار مهاجر و پناهجو خود را از مسیر دریای مدیترانه به اروپا رسانده اند و بیش از دو هزار نفر نیز در این راه جان باخته و یا ناپدید شده اند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :