موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13581 :کد

0

منصور هادی برای حضور در مذاکرات اعلام آمادگی کرد

  چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -منصور هادی برای حضور در مذاکرات اعلام آمادگی کرد

عبدربه منصور هادی شب گذشته اعلام کرد در مذاکرات شرکت می کند مشروط بر اینکه انصارالله وی را به رسمیت بشناسد و از شهرهای تحت تصرف خود عقب نشینی کند.

تحلیل ایران : عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن پس از اعلام مخالفت خود در اوایل هفته برای حضور در مذاکرات صلح با انصار الله ، شب گذشته اعلام کرد در مذاکرات شرکت می کند مشروط بر اینکه انصارالله وی را به رسمیت بشناسد و از شهرهای تحت تصرف خود عقب نشینی کند.

به گزارش پایگاه خبری بوابه حضرموت ،اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن هفته گذشته با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن و خالد بحاح معاون وی در ریاض دیدار و درباره آغاز مذاکرات صلح با آنها سخن گفت.
راجح بادی سخنگوی دولت مستعفی یمن در ریاض ادعا کرد اگر انصارالله برای اجرای مذاکرات درباره قطعنامه 2216جدی هستند باید اعلام کنند آن را به رسمیت می شناسند.
سازمان ملل پنجشنبه گذشته اعلام کرد قرار است این هفته مذاکرات صلح با هدف پایان دادن به بحران یمن در منطقه آغاز شود و از همه طرف ها خواست با حسن نیت در آن شرکت کنند اما دفتر هادی روز یکشنبه گذشته اعلام کرد دولت مستعفی در مذاکرات حاضر نمی شود.
قطعنامه 2216 شورای امنیت که در آوریل گذشته صادر شد مبتنی بر عقب نشینی انصار الله از شهرها و به رسمیت شناختن هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن است.
این در حالی است که جنبش مردمی انقلابی انصار الله در مذاکرات قبلی سازمان ملل در مسقط عقب نشینی نیروهای خود را مشروط به عقب نشینی همه طرف های مسلح از جمله تروریست های القاعده تحت حمایت عربستان از شهرهای یمن ذکر کرد.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :