موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست علمی

a/13617 :کد

0

آلودگی هوا با افزایش خطر مرگ ارتباط دارد

  چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۴
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -آلودگی هوا با افزایش خطر مرگ ارتباط دارد

نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که ذرات شیمیایی موجود در هوا خطر کلی مرگ و میر و نیز مرگ ناشی از بیماری قلبی و تنفسی را افزایش می دهد.

نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که ذرات شیمیایی موجود در هوا خطر کلی مرگ و میر و نیز مرگ ناشی از بیماری قلبی و تنفسی را افزایش می دهد.
به گزارش تحلیل ایران از خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، بیشتر متغیرها از جمله سن، جنسیت و سیگاری بودن و یا نبودن افراد تفاوتی در نتیجه تحقیق و بالا بودن میزان مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا ایجاد نمی کند و ذرات آلاینده به واقع یک تهدید واقعی برای سلامت تمامی افراد هستند.
ذرات آلاینده به این دلیل که بسیار کوچک هستند، قبل از اینکه مانند ذرات شن و گرد و غبار به واسطه واکنش هایی همچون عطسه از بدن خارج شوند، وارد جریان خون می شوند.
جرج تورستون استاد سلامت جمعیت و پزشکی محیط زیست در دانشگاه نیویورک لانگون، می گوید: اطلاعات ما به همراه مجموعه در حال گسترشی از مدارک نشان می دهد که ذرات ریز واقعا برای سلامتی مضر هستند، زیرا موجب افزایش کلی مرگ و میر و اکثر مرگ های ناشی از بیماری قلبی و تنفسی می شوند.
محققان در این مطالعه اطلاعات مربوط به 517 هزار و 41 مرد و زن را که در فاصله زمانی میان سال های 2000 و 2009 در بخشی از یک مطالعه جمع آوری شده بود، تجزیه و تحلیل کردند.
این اطلاعات نشان داد که حتی افزایش اندکی در مقدار ذرات - که اغلب از مواد شیمیایی مانند آرسنیک، سلنیوم، جیوه و آلاینده های گازی مانند گوگرد و اکسیدهای نیتروژن تشکیل شده است - می تواند به طور کلی به افزایش 3 درصدی خطر مرگ و میر منجر شود.
این افزایش ذرات همچنین می تواند خطر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را 10 درصد و برای افراد غیر سیگاری، خطر مرگ ناشی از بیماری تنفسی را تا 27 درصد افزایش دهد.

منبع : ایرنا

                               

شیمیایی     مرگ     گرد و غبار     افزایش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :