موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/13633 :کد

0

بیش از۲۰۰پروژه نیمه تمام مدارس بامشارکت خیرین باقی مانده است

  چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -بیش از۲۰۰پروژه نیمه تمام مدارس بامشارکت خیرین باقی مانده است

مدیرکل نوسازی و تجهیز خراسان رضوی گفت: با وجود مشارکت اعتبارات دولتی در پروژه‌‌های نیمه تمام مدارس هنوز بیش از ۲۰۰ پروژه نیمه تمام در این بخش باقی مانده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، هدایت‌الله هاشمی‌نسب ظهر امروز در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی آموزشگاه 12 کلاسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 149 پروژه همزمان با آغاز سال تحصیلی فعالیت خود را شروع می‌کند که حدود 850 کلاس درس دارند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته 12 پروژه توسط بنیاد برکت با 82 کلاس درس افتتاح شد، تصریح کرد: در حال حاضر سه پروژه ساخت مدرسه در دست اجرا بوده و امیدواریم با همکاری بنیاد برکت تعداد پروژه‌های بیشتری را به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: استاندارد هر کلاس 30 دانش آموز است بنابراین این 82 کلاس بهره‌برداری شده نزدیک به  دو هزار و 406 دانش آموز را در سال تحصیلی جدید پوشش می‌دهد.

هاشمی‌نسب به سه پروژه مصلی‌نژاد و در مناطق محروم و وکیلی در نیشابور اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه در سال گذشته از 100 درصد اعتبارات آموزش و پرورش خراسان رضوی 70 درصد آن به ساخت مدارس با مشارکت خیرین اختصاص پیدا کرد اما از 330 پروژه این بخش هنوز بیش از 200 مدرسه از نظر فیزیکی نیمه تمام هستند.

وی تاکید کرد: از خیرین درخواست داریم که تنها به ساخت پروژه در اطراف محیط خود فکر نکنند و مشارکت بیشتری در حاشیه شهر مشهد داشته باشند چراکه بیشترین دانش آموز در مشهد و حاشیه شهر آن تحصیل می‌کنند و تقریبا 50 درصد کل دانش آموزان خراسان رضوی را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: بالغ بر 100 دانش آموز، تنها در منطقه تبادکان تحصیل می‌کنند که این میزان نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است و باید تبادکان به استان تبدیل شود.

هاشمی‌نسب درباره ساخت آموزشگاه 12 کلاسه که امروز مراسم کلنگ‌زنی آن برگزار شد، خاطرنشان کرد: این پروژه با 14 میلیارد ریال اعتبار با مشارکت خیر مدرسه‌ساز و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی در زمینی با مساحت 3 هزار و 184 متر مربع ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: در این مدرسه که در سه طبقه در طول 18 ماه ساخته می‌شود، سهم خیر مدرسه‌ساز 6 میلیارد ریال و سهم دولت هشت میلیارد ریال است.


فارس

 

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :