موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/136471 :کد

با حضور جانشین فرمانده ارتش؛

دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش رونمایی شد

  چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۶ — ۲۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش رونمایی شد

دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی این نیرو رونمایی شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا، این دستاوردهای جدید که با حضور امیر سرتیپ محمد حسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش برگزار شد، شامل پروژه های مرصاد،- اتو پایلوت دیجیتال،سوخت بومی موتور احتراقی اژدرها، پروژه دماوند، ناو آموزشی خلیج فارس، پوشش های نانویی، آزمایشگر موشک رعد، پروژه نقش و خودروی تاکتیکی مکران است.


پروژه مرصاد؛ طراحی و ساخت سامانه جامع آزمایشگر اژدرهای سبک ضد زیر سطحی این سامانه قابلیت آزمایش و بررسی تمامی اجزای الکترونیکی و الکتریکی اژدر را فراهم کرده است. سوخت بومی موتور احتراقی اژدرها؛ طراحی و ساخت سوخت اتو فیول که این سوخت بعنوان منبع تولید انرژی در اژدرهای احتراقی مورد استفاده قرار می گیرد. این سوخت بدون نیاز به اکسیژن توانایی ایجاد احتراق و رانش اژدر در زیر آب را فراهم می کند. گفتنی است فناوری ساخت این محصول تا کنون در اختیار کشور آمریکا بوده است، اژدرهای احتراقی تنها اژدرهایی می باشند که قابلیت افزایش برد و اصابت به اهداف با برد بلند را دارا هستند. دستیابی به فناوری ساخت این سوخت، گام بزرگی در جهت طراحی و ساخت اژدرهای بومی در داخل کشور است.


پروژه دماوند؛ طراحی یک فروند قایق بدون سرنشین با قابلیت کنترل از راه دور و مجهز به انواع تجهیزات ضد جنگهای الکترونیکی، که در هنگام رزم با به آب انداختن و جدا شدن از یگان حامل خود و حرکت به سمت خطوط از پیش تعیین شده باعث اختلال در تمامی سیستمهای راداری هدایت تیر، سونار و انحراف اژدر و موشک می شود.


ناو آموزشی خلیج فارس؛ طراحی مفهومی و مهندسی بزرگترین ناو آموزشی غرب آسیا به طول 135 متر و عرض 16 متر که با برخورداری از انواع سامانه های رانش ، هدایت و ناوبری، رادارهای پیشرفته و سلاح به روز نداجا علاوه بر امکان دفاع از خود در شرایط نبرد بگونه ای طراحی شده است که در حین ماموریت آموزشی خود توانایی آموزش 230 نفر دانش آموز و دانشجویی دانشکده های علوم دریایی نظامی و غیر نظامی را بطور همزمان دارا است.


پوشش های نانویی؛ استفاده از فناوری نانو و ساخت پوششهای نانو جهت پوشش دهی مناسب انواع سازه، تجهیزات، مخازن و بدنه شناورهای سطحی، زیر سطحی و پروازی نیروی دریایی راهبردی آجا موجب کاهش قابل توجه هزینه های تعمیر و نگهداری و افزایش طول عمر مفید آنها خواهد شد.
آزمایشگر موشک رعد؛ سامانه موشک رعد دریا پایه، توانمندی انهدام همه هدف های سطحی و پروازی دشمن را دارا است.


پروژه نقش؛ شبیه ساز بازی جنگ بمنظور افزایش مهارت کارکنان یگانهای شناور رزمی در حین نبرد، طراحی و ساخته شده است.در آیین افتتاح این دستاوردهای جدید نداجا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش، امیر دریادار دوم مجید مقصودی رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نداجا و جمعی از فرماندهان نداجا نیز حضور داشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :