موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/136648 :کد

شمخانی؛

مسئولیت ناامنی ناشی از تصمیم درباره شهر قدس برعهده آمریکاست

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ — ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -مسئولیت ناامنی ناشی از تصمیم درباره شهر قدس برعهده آمریکاست

دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: با توجه به تبعات امنیتی و سیاسی هرگونه تصمیم در مورد شهر قدس، مسئولیت بی ثباتی و ناامنی حاصل از این گونه اقدامات نابخردانه مستقیماً برعهده رژیم صهیونیستی و آمریکاست.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی روز چهارشنبه در واکنش به تصمیمات آمریکا در مورد شهر قدس، نسبت به هرگونه اقدام تنش زا علیه منافع جهان اسلام هشدار داد.

 

وی گفت: کشورهای اسلامی به صورت متحد و یکصدا این توطئه را که نقض حقوق مردم مظلوم فلسطین و تداوم مسیراشغالگری رژیم صهیونیستی است، محکوم می کنند و قاطعانه با بهره گیری از مجموعه ظرفیت های سیاسی خود، مقابل آن خواهند ایستاد.نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قدس شریف، بخش لاینفک فلسطین است، خاطرنشان کرد: هر نوع تصمیم گیری در مورد آینده این سرزمین در صلاحیت ساکنان اصیل و غیر مهاجر آن است و هیچ کشوری نمی تواند با نادیده گرفتن حقوق مسلم مردم فلسطین برای این کشور اسلامی تصمیم گیری کند.


شمخانی اقدامات ترامپ و هیات حاکمه بحران ساز آمریکا را تسریع کننده فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی عنوان کرد و افزود: قدس شریف پایتخت کشور اسلامی فلسطین است و دولت آمریکا نمی تواند با بحران سازی در مورد این شهر مقدس، افکارعمومی جهانی را از شکست های حقارت بار در منطقه بویژه شکست تروریست های تکفیری مورد حمایت خود در سوریه و عراق منحرف کند. با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریکا قرار است تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس را که کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 اتخاذ کرده است، اعلام کند. دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده اند اما ترامپ براساس وعده هایش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد این مصوبه را اجرا کند. کاخ سفید تاکنون اجرای این مصوبه را هر شش ماه یکبار به تاخیر انداخته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :