موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/137047 :کد

مرکز لرزه نگاری؛

زلزله ۵.۲ ریشتری تهران و کرج را لرزاند

  پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ — ۰۳:۰۳
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -زلزله ۵.۲ ریشتری تهران و کرج را لرزاند

ساعت ۲۳ و ۲۷ دقیقه امشب، چهارشنبه (۲۹ آذرماه ۹۵) زلزله‌ای با شدت لرزه ۵.۲ در مقیاس ریشتر تهران و کرج را لرزاند. زلزله‌ای که به گفته رئیس مرکز لرزه نگاری، کانون آن مابین استان‌های تهران و البرز بوده است.

 به گزارش تحلیل ایران،واپسین دقایق امشب زلزله نسبتا شدیدی تهران و کرج را لرزاند و در پی آن مردم هراسان روانه خیابان ها شدند. این زمین لرزه در استان های قم، قزوین و حتی البرز نیز احساس شد.

تابناک نوشت: ساعت 23 و 27 دقیقه امشب، چهارشنبه (29 آذرماه 95) زلزله‌ای با شدت لرزه 5.2 در مقیاس ریشتر تهران و کرج را لرزاند. زلزله‌ای که به گفته رئیس مرکز لرزه نگاری، کانون آن در محدوده مابین استان‌های تهران و البرز در محدوده مشکین دشت بوده است.
 
این خبر در حال تکمیل است:
 
وزیر نیرو: این زلزله مانور خوبی بود
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۳۳
 

رضا اردکانیان، وزیر نیروی کشور با اشاره به نبود خسارت قابل ذکر در زلزله تهران، تأکید کرد: امیدواریم این زلزله مانور خوبی برای آماده باش بیشتر در بین مردم و مسئولان باشد.

اکثر فضاهای عمومی شهر تهران برای استفاده عمومی آماده است
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۳۱
 

اکثر فضاهای عمومی شهر تهران برای استفاده عمومی آماده است. این فضاها اماکنی مثل حرم مطهر امام (ره)، ورزشگاه آزادی تهران، ورزشگاه تختی و همه سالن های ورزشی شهر است.

دختران خوابگاهی دانشگاه شهید بهشتی شب را در سالن ورزشی سپری می کنند
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۲۵
 

تعداد زیادی از دانشجویان دختر خوابگاهی در دانشگاه شهید بهشتی به سالن های ورزشی مجتمع خوابگاهی این دانشگاه رفتند و تصمیم دارند شب را بیرون از خوابگاه های خود بگذرانند.

زلزله ۵.۲ ریشتری تهران و کرج را لرزاند/ مردم هراسان روانه خیابان‌ها شدند/ در مسیرهای منتهی به پمپ بنزین ها ترافیک سنگین است/ آرامش نسبی به تهران بازگشت

سرویس‌های بهداشتی پارک‌های تهران فعال هستند/ آماده باش سوله‌های بحران تهران.
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۱۷
 

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مورد تلاش های این معاونت برای خدمت رسانی گفت: به دنبال وقوع زلزله در مرز دو استان البرز و تهران بسیاری از مردم به فضای باز آمده‌اند و در همین راستا خدمات شهری نیز امکانات خود را مستقر کرده است.

وی افزود: تمام سرویس‌های بهداشتی عمومی در سطح شهر فعالند. تانکرهای آب نیز بارگیر شده و در نقاط مختلف شهر مستقر خواهد شد.  ماشین‌های عمرانی خدمات شهری با رانده‌هایشان در آماده باش کامل هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد:  همچنین تعدادی از پارک‌های ما نیز آماده شده و در فضای پارک‌ها امکان استقرار فراهم است و ما سعی کردیم امکانات اولیه را در فضای عمومی فراهم کنیم.  تمامی نیروهای خدمات شهری در آماده باش هستند. از مردم نیز می‌خواهیم با رعایت نظم در فضای عمومی حاضر شوند.

بر همین اساس آماده باش در سوله‌های بحران و ورزشگاه‌ها  وجود دارد و 110 سوله بحران شهر تهران در آماده باش کامل بوده و درهای آن باز است. 

اتصالات و انشعابات گازی را بررسی کنید
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۱۳
 

با توجه به وقوع زلزله، این احتمال وجود دارد که اتصالات و انشعابات گازی دچار آسیب شده باشد. بنابر این ضرورت دارد که شهروندان پیش از خوابیدن این مبادی را مورد بررسی دقیق قرار دهند.

رئیس ستاد بحران کشور؛ امیدواریم که مشکلی پیش نیاید
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۰۶
 

اسماعیل نجار، رئیس ستاد بحران کشور در مورد زلزله تهران گفت: از اولین لحظات جلسه را تشکیل دادیم. آمادگی دستگاه های اجرایی وجود دارد و مشکل خاصی نیست. 

اوضاع آرام است و علی رغم اینکه در لحظات اولیه شهروندان هیجان زده بودند، اما اکنون آرامش به شهر بازگشته است. امیدواریم که مشکلی پیش نیاید.

نجار به مردم توصیه کرد، از ازدحام در مراکز حساس اجتناب کنند و با حفظ آرامش خود کمک کنند که مشکلی پیش نیاید.

چند روستا در شهرستان ملارد خسارت جزئی دیدند
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۰۴
 

به گفته مهروز، رئیس ستاد بحران استان البرز در شهرستان ملارد استان البرز چند روستا با خسارت جزئی رو به رو شدند که البته این خسارت ها مصدومی نداشت.

اعلام نتایج اطلاعات ایستگاه شتاب نگاری تهران و کرج درباره زلزله چهارشنبه شب
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۲:۰۳
 

ربیس شبکه شتاب نگاری کشور در مورد زلزله چهارشنبه شب گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در ایستگاه مرد آباد شتاب ۲ دهم ثقل زمین به ثبت رسیده است که شتاب بالایی است.

وی افزود: طلاعات یک ایستگاه از تهران استخراج شده است. بر اساس این اطلاعات شتاب ثبت شده در تهران 7 دهم ثقل زمین است که این عدد نشان می دهد شتاب در تهران نسبت به شتاب استان البرز کمتر بوده است.

 

هشدارهای امنیتی پلیس به شهروندان در پی زلزله اخیر
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۵۹
 

معاون اجتماعی فرماندهی استان تهران با اشاره به حضور شهروندان تهرانی در بیرون از منازل خود در پی زلزله اخیر اظهار کرد:
اولین نکته این است که شهروندان خونسردی خود را حفظ کرده و اخبار را از رسانه‌ها و منابع معتبر پیگیری کنند.
تردد در سطح معابر سبب سنگینی ترافیک می‌شود از این رو لازم است تمام مردم در خارج از منزل خود نزدیک‌ترین فضای باز را پیدا کنند.
برخی از خودروها به طور دوبل نوقف می‌کنند که این کار هم خطر تصادف را افزایش داده و هم سبب اخلال در ترافیک می شود که باید از چنین اقدامی پرهیز شود.
آن دسته از شهروندانی که منازل خود را ترک کرده‌اند حتما در منازل خود را قفل کرده و موارد ایمنی را رعایت کنند.
همچنین افرادی که در بیرون از منزل قرار دارند از رها کردن خودرو خود خودداری کرده و مراقب اشیا گران قمیت خود باشند.

خودرونشینان در حاشیه بزرگراه ها متوقف شده اند
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۵۶
 

با توجه به تأکید و درخواست های مسئولان از شهروندانی که با خودروهای خود در خیابان ها در حال تردد بودند مبنی بر اینکه از حرکت باز بایستند و باعث افزایش ترافیک نشوند، گزارش های میدانی حکایت از این دارد که بسیاری از شهروندان به این نکته مهم توجه کردند و هم اینک در حاشیه های بزرگراه توقف کرده اند.

تمام دستگاه های اجرایی و آموزشی قم فردا تعطیل است
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۵۴
 

با توجه به تصمیم اتخاذ شده توسط ستاد مدیریت بحران استان قم، تمام دستگاه های اجرایی و آموزشی استان قم فردا پنجشنبه تعطیل خواهد بود.

همه دستگاه های امدادی استان البرز در آماده باش کامل هستند
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۴۳
 

رئیس ستاد مدیریت بحران استان البرز دقایق قبل و در گفت و گو با شبکه خبر از بازگشت آرامش به شهر و روستاهای استان البرز سخن گفت و ادامه داد، تمام امکانات و نیروهای امدادی استان از جمله سالن های ورزشی برای خدمات دهی به شهروندان در حال آماده باش کامل هستند.

جلسه مدیریت بحران همچنان ادامه دارد
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۴۰
 

جلسه ستاد بحران استان تهران که از دقایق اولیه وقوع زلزله در تهران آغاز شد، همچنان ادامه دارد. 

 

زلزله ۵.۲ ریشتری تهران و کرج را لرزاند/ مردم هراسان روانه خیابان‌ها شدند/ در مسیرهای منتهی به پمپ بنزین ها ترافیک سنگین است

مردم به شایعات توجه نکنند
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۳۶
 

با توجه به اینکه جمع زیادی از مردم شهر تهران هم اینک در خیابان های شهر تهران و یا در خودروهای شخصی هستند، اخبار و اطلاعات را از فضای مجازی دریافت می کنند که در میان این اخبار، بعضاً شایعاتی نیز دست به دست می شود.

توصیه شهروندان تهرانی این است که از صحت اخباری که می خوانند و یا می شنوند، اطلاع دقیق کسب کنند.

 

مواردی که بایستی دراین زمان و امشب برای زلزله رعایت کنیم
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۳۲
 

کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در مورد مواردی که بایستی دراین زمان و امشب برای زلزله رعایت کنیم، موارد زیر را باید رعایت کرد:

1-هوشیار بودن حداقل یک نفر از اعضای خانواده
2-روشن نگه داشتن حداقل یک چراغ در منزل
3-قفل نکردن درب اتاقها-پنجره ودرب اصلی منزل
4-برداشتن مقداری آب و مواد غذایی
5-پوشیدن لباس گرم و حتی الامکان لباسهایی که بتوان در بیرون منزل پوشید استفاده کنیم.
6-مشخص نمودن مسیر خروج و مسدود نکردن راهرو خروجی (جاکفشی)
7-برداشتن داروهای مورد استفاده
8-شارژکردن گوشی موبایل
9-نخوابیدن نزدیک پنجره
10-مشخص نمودن محلی امن برای جمع شدن اعضا خانواده بعد از حادثه
11-چک کردن لوله بخاری

در مسیرهای منتهی به پمپ بنزین های شهر تهران، ترافیک سنگین است + فیلم
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۲۶
 

بررسی های میدانی از خیابان های شهر تهران حکایت از آن درد که مسیرهای منتهی به پمپ بنزین های شهر تهران به شدت شلوغ است و مردم تلاش می کنند با پر کردن باک بنزین اتومبیل خود به سمت خروجی های شهر حکایت کنند.

 

در مسیرهای منتهی به پمپ بنزین های شهر تهران، ترافیک سنگین است
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۲۶
 

بررسی های میدانی از خیابان های شهر تهران حکایت از آن درد که مسیرهای منتهی به پمپ بنزین های شهر تهران به شدت شلوغ است و مردم تلاش می کنند با پر کردن باک بنزین اتومبیل خود به سمت خروجی های شهر حکایت کنند.

زلزله ناشی از گسل کرج بوده
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۱:۰۰
 

مهدی زارع، عضو پژوهشکده زمین لرزه گفت: این زلزله ناشی از گسل کرج بوده و در مجاورت گسل‌های بزرگ شمال تهران و اشتهارد قرار دارد. بنابراین این گسل منتها الیه گسل‌های بزرگ بوده است. وی افزود: عمق این زلزله در ٧ کیلومتری زمین بوده است و یک چهارم جمعیت ایران این زلزله را حس کرده اند. احتمال وقوع دومینو وجود دارد و گسل جنوب کرج در ١٢٠٠ سال گذشته و گسل تهران در ٩٠٠ سال اخیر لرزشی نداشته و احتمال وقوع زلزله در این گسل‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: تجمیع قوای گسل‌های غیر فعال بستگی به توان لرزه زایی گسل‌های لرزیده شده دارد و معمولا با قدرت ٧ ریشتر فعالیت گسل‌های خفته آغاز می‌شود.

جاده چالوس باز است اما ...
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۵۰
 

فرمانده پلیس راه کشور گفت: با وجود ریزش کوه در جاده چالوس اما اکنون این جاده باز است. در حال حاضر در محدوده استان البرز ترافیک پر حجم است. در سایر محورهای مواصلاتی با مشکل ترافیک مواجه نیستیم. ریزش کوه در جاده چالوس طبیعی است زیرا شرایط این جاده متفاوت است و با اندک بارش و یا لرزشی، ریزش کوه را داریم. توصیه ما این است که مردم از جاده چالوس برای ترددهای خود استفاده نکنند.

ترافیک سنگین است اما مشکل ترافیکی نداریم
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۴۵
 

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت :مراجعه شهروندان تهرانی به پمپ بنزین ها بار ترافیکی در برخی نقاط ایجاد کرده است اما جای نگرانی نیست، بار ترافیکی در مبادی خروجی اندکی سنگین است اما مشکل ترافیکی وجود ندارد.

هفت پس لرزه تا این لحظه
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۴۴
 

تا این لرزه هفت پس لرزه که بزرگترین آنها 2.1 ریشتر بوده به ثبت رسیده است. کانون این لرزه ها ملارد، ماهدشت، وحیدیه و صفادشت بود.

یک مصدوم گزارش شد
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۳۸
 

سلیمی رییس سازمان امداد ونجات هلال احمر در گفتگوی زنده تلویریونی اعلام کرد: در روستای اختر اباد تخریب اندکی گزارش شده و یک نفر هم مصدوم شده که منتقل شده است.

وی گفت: در کیلومتر ۱۶ جاده چالوس، ریزش کوه گزارش شده که ترافیک ایجاد کرده است. از شهروندان‌ خواهش می‌کنیم مسیر عبور خودروهای‌ امدادی را باز نگه دارند.

وزیر ارتباطات: مکالمات را کوتاه کنید
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۲۵
 

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات گفت: به دلیل وقوع زلزله در برخی محله‌های تهران امکان برقراری تماس سخت شده است ، از شهروندان تهرانی تقاضا داریم مکالمات تلفنی را کوتاه برقرار نمایند.

هیچ حادثه و مصدومیتی گزارش نشده است
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۲۱
 

سخنگوی سازمالن آتش نشانی تهران در گفت‌وگو با شهروندان، ضمن دعوت مردم به آرامش، از آماده باش نیروهای آتش نشانی تهران خبر داد و تاکید کرد تا این لحظه هیچ حادثه و مصدومی در پی این زلزله گزارش نشده است.

آماده باش به اهالی غرب تهران
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۱۸
 

مرادی، رئیس مرکز لرزه نگاری کشوری از احتمال فعال شدن گسل اشتهارد بر اثر زمین لرزه رخ داده خبر دادو از شهروندان، به ویژه ساکنان مناطق غربی تهران خواست هوشیار باشند.

تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف اعزام شده‌اند
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۰۵
 

نجار از اعزام تیم های ارزیاب به مناطق مختلف خبر داد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه شهروندان باید آرامش خود را حفظ کنند در مورد اختلال پیش آمده در خطوط همراه گفت:‌ این اختلال در پی افزایش حجم تماس‌ها است بنابر این ازمردم درخواست می‌شود از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند.

زمین لرزه ۲.۱ ریشتری در نزدیکی ملارد
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۰۰:۰۰
 

پس از زلزله 5.2 ریشتری، زمین لرزه دیگری با شدت ۲.۱ ریشتر ساعت ۲۳:۴۵ در صفادشت ملارد ثبت شد.

ریزش کوه در جاده چالوس
۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۲۳:۵۸
 

تاجیک نوری معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران در گفت‌وگو با مهر گفت: هنوز از مصدومین در اثر زلزله ملارد گزارشی نداشتیم.

بنا به برگزارش اداره کل مدیرت بحران استان البرز، زمین لرزه موجب ریزش کوه در جاده چالوس شده است. نیروهای مربوطه در حال بررسی خسارات احتمالی می باشند.

آماده‌باش کامل دستگاه‌های امدادی و انتظامی
۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۲۳:۴۹
 

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد در حال بررسی وضعیت هستیم و تمامی دستگاه های امدادی، انتظامی و خدماتی در آماده باش کامل هستند.

بهنام سعیدی، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور هم در این باره گفت: این زلزله حوالی ملارد به وقوع پیوست اما تا این لحظه گزارشی از خسارات یا مصدومیت اعلام نشده است. تا این لحظه گزارشی از مصدومیت و خسارات اعلام نشده است و اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام می‌شود.

کانون زلزله در ملارد
۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۲۳:۴۳
 

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفيزیک دانشگاه تهران، کانون زلزله در عرض جغرافیایی 35.685 و طول جغرافیایی 50.958، در شهر ملارد و در عمق 7 کیلومتری زمین قرار داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :