موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/137081 :کد

بر اساس گزارش؛

اهانت مقام هلندی به ایران

  شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ — ۲۳:۲۴
تعداد بازدید : ۳۷۵   
 تحلیل ایران -اهانت مقام هلندی به ایران

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد یکی از شخصیت های سیاسی هلند، در اقدامی توهین آمیز هدایای سفارت ایران را درون سطل زباله می ریزد.

 به گزارش تحلیل ایران،با این بهانه که این هدایا صرفا برای آقایان ارسال شده است و نه خانمها، در حالی که سفارت ایران در لاهه تایید کرد بانوان هلندی هم این هدایا را دریافت کرده اند.در حالی که تنها چند روز بیشتر به جشن کریسمس باقی نمانده، شهرها و کشورهای مختلف جهان هرکدام با روش ها و آیین خود به استقبال آن می روند.


باشگاه خبرنگاران نوشت: اخیر فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد سفارت ایران بنابر سنت هرساله در آستانه سال نومیلادی کارت تبریک و هدیه کوچکی از سوغات ایرانی را برای مقامات رسمی و شخصیتهای هلندی ارسال می نماید.در این فیلم یک فعال سیاسی هلندی در حرکتی زشت و توهین آمیز، هدایای سفارت ایران را با این بهانه که چرا فقط برای مردان ارسال شده است را در سطل زباله می ریزد.

 

واکنش ایران


سفارت ایران در لاهه در بیانیه‌ای با بیان اینکه تبریک سال نو برای مقامات و شخصیت‌های هلندی فارغ از جنسیت آنها ارسال شده، اعلام کرد: تعداد زیادی از بانوان جزو دریافت کنندگان پیام تبریک سفیر ایران بوده‌اند.سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه در خصوص ویدئوی منتشره از دور انداختن هدیه کریسمس این سفارتخانه توسط یک چهره حزبی هلند از سوی یک شبکه تلویزیونی غیرجدی و زرد اعلام کرد: سفارت بنا بر سنت هر ساله در آستانه سال نو میلادی کارت تبریک و هدیه کوچکی از سوغات ایرانی را برای مقامات رسمی و شخصیت‌های هلندی ارسال می‌کند. امسال فهرست دریافت کنندگان تبریک افرایش یافت و برای چهره‌های احزاب در پارلمان نیز تبریک سال نو فرستاده شد.

 

در این بیانیه آمده است: متاسفانه این فرد بدون تحقیق و با ذهنیت ناقص و منفی در مورد نظام جمهوری اسلامی ایران مدعی شده تبریک سفارت تنها برای مردان ارسال شده در حالی که واقعیت آن است که تبریک سال نو برای مقامات و شخصیت‌ها فارغ از جنسیت آنها ارسال شده و تعداد زیادی از بانوان جزو دریافت‌کنندگان پیام تبریک سفیر ایران بوده‌اند. با پیگیری سفارت، وزارت امور خارجه هلند از این اقدام ناآگاهانه این چهره حزبی هلند ابراز تاسف کرده است.بسیاری از ایرانیان مقیم هلند نیز در تماس با سفارت این اقدام را تقبیح کرده و خواهان عذرخواهی این فرد شده‌اند.

                               

ایران     هلند     سفارت     سفیر     بیانیه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :