موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137099 :کد

سیسی:

هیچ تهدید خارجی وجود ندارد/مصر با تروریسم مقابله می‌کند

  یکشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۶ — ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -هیچ تهدید خارجی وجود ندارد/مصر با تروریسم مقابله می‌کند

رئیس جمهور مصر با بیان اینکه هیچ تهدید خارجی برای این کشور وجود ندارد و کسی نمی‌تواند به مصر یا ملت آن آسیبی برساند، اعلام کرد، ارتش با تروریسم به شدت برخورد می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران،عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در واکنش به حملات اخیر در شهر العریش تاکید کرد: صحرای سینا سرزمین مصری‌هاست و نیروهای مسلح با جدیت و خشونت با تروریسم برخورد می‌کنند و مانع از کار تروریسم در این استان می‌شوند.سیسی گفت: اگر کسی به مصر نزدیک شود کشور نه فقط در کلام بلکه با خون خود مقابله می‌کند.

 

رئیس جمهور مصر با بیان اینکه مردم مصر نباید نگران باشند، گفت، هیچ تهدید خارجی برای مصر وجود ندارد و کسی نمی‌تواند به این کشور یا مردمش آسیبی برساند.این نخستین اظهارات سیسی پس از هدف قرار گرفتن فرودگاه العریش در استان سینای شمالی در زمان بازدید دو وزیر دفاع و وزیر کشور از شهر العریش است. در پی این حمله یک افسر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.همچنین رئیس جمهوری مصر پس از حمله تروریستی به مسجدی در روستای الروضه که بیش از ۳۰۰ کشته برجای گذاشت، ۲۴ نوامبر به ارتش و وزارت کشور دستور داد،‌ ظرف سه ماه امنیت شبه جزیره سینا را تامین کنند

.

ارتش مصر از ۲۰۱۳ با نیروهای افراط‌گرا در شمال سینا درگیر است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :