موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/137149 :کد

نمایندگان مجلس؛

طرح سه فوریتی «الزام به نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران»

  دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶ — ۲۲:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -طرح سه فوریتی «الزام به نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران»

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران نمی‌تواند بحران تهران را در شرایط زلزله اداره کند، گفت: به دنبال طرح سه فوریتی در مجلس هستیم.

به گزارش تحلیل ایران،محمدجواد فتحی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در گفت‌و‌گو با میزان، گفت: اگر ما بخواهیم به نتیجه دقیقی درباره زلزله تهران برسیم باید به بافت‌های فرسوده نگاه جدی داشته باشیم.


وی تصریح کرد: معتقدم در این رابطه حتما باید یک طرح سه فوریتی با عنوان «الزام به نوسازی بافت‌های فرسوده، شهر تهران» به مجلس ارائه کرد که احکام حاکمیتی قوی داشته و لازم الاجرا باشد.فتحی با اشاره به عملکرد ستاد مدیریت بحران در زلزله تهران بیان داشت: البته اتفاق خاصی در تهران رخ نداد تا ما بخواهیم قضاوتی درباره عملکرد این ستاد نظری داشته باشیم، ولی به اعتقاد بنده این ستاد خیلی ناتوان است و از شواهد بر می‌آید که این ستاد نمی‌تواند بحران تهران را در شرایط زلزله اداره کند.

عضو «کمیسیون حقوقی و قضایی» مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انشاءالله ما به دنبال طرح سه فوریتی مذکور در مجلس هستیم و می‌کوشیم با یک نگاه تخصصی راه‌های اصلاح و بازسازی بافت‌های فرسوده را مشخص کنیم.فتحی درباره چرایی ارائه این طرح با قید سه فوریت گفت: معتقدم این مسئله یعنی زلزله تهران از جنگ هم ضروری‌تر است لذا اگر خدای ناکرده یک زلزله ۷ ریشتر به بالا در تهران به وقوع بپیوندد در خوشبینانه‌ترین فرض ۲ میلیون انسان کشته می‌شود بنابراین کدام جنگ است که یک الی ۲ میلیون تلفات داشته باشد. همچنین اگر می گویم این طرح باید سه فوریتی باشد اشاره مان به این است که این مسئله بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :