موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137181 :کد

پوتین: با خروج آمریکا اوضاع افغانستان بدتر می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۱
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -پوتین: با خروج آمریکا اوضاع افغانستان بدتر می‌شود

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هشدار داد، وضعیت در افغانستان بدون حضور سربازان آمریکایی در این کشور بدتر خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران،ولادیمیر پوتین در نشستی با رهبران پارلمان کشورش گفت: در حقیقت وضعیت تهدیدات تروریستی در افغانستان بدتر شده و این واقعیت دارد و همچنان هم بدتر می‌شود.وی ادامه داد: اگر آمریکا در آنجا حضور نداشته باشد حتی بدتر از این می‌شود.پوتین تاکید کرد: آمریکا و روسیه روابطی پیچیده با یکدیگر دارند اما ما باید واقعگرایانه با این موضوع روبرو شویم.او خاطر نشان کرد، شبه نظامیان طالبان عملا در سراسر مرز میان افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان حضور دارند.

 

پوتین با این وجود گفت که برخی نشانه‌های دلگرم کننده نیز به وجود آمده است. او ادامه داد: من با رئیس جمهور ترکمنستان صحبت کردم و او از طرحش برای ایجاد سیستم‌های انتقال گاز در سراسر افغانستان و حتی فراتر و در کشورهای همسایه آن یعنی پاکستان و هند خبر داد.پوتین گفت: او از ما دعوت به مشارکت در این طرح کرد. برخی پروژه‌های بطور کلی در آنجا با موفقیت به اجرا در آمده‌اند که شامل پروژه‌های ترکمنستان می‌شود. اما ما باید عملی بودن پروژه‌ها را بررسی کنیم.

 

رئیس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: ظهور داعش در افغانستان که با طالبان نیز درگیری پیدا کرد یک فاکتور هشدار دهنده است و به نوبه خود وضعیت افغانستان را بدتر می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :