موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13719 :کد

0

بازنشستگی رئیس پلیس پس از تروریست خواندن مخالفان نژادپرستی

  چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -بازنشستگی رئیس پلیس پس از تروریست خواندن مخالفان نژادپرستی

«مایک هالستد» رئیس پلیس شهر «سُرف» در ایالت کارولینای شمالی پس از آنکه فعالان جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» را تروریست خواند، به دنبال فشار مردم و مخالفان نژادپرستی، توسط مقامات این شهر «بازنشسته» شد.

«مایک هالستد» رئیس پلیس شهر «سُرف» در ایالت کارولینای شمالی پس از آنکه فعالان جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» را تروریست خواند، به دنبال فشار مردم و مخالفان نژادپرستی، توسط مقامات این شهر «بازنشسته» شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به دنبال فشار افکار عمومی درباره «تروریست» خواندن فعالان عضو جنبش مخالفان نژادپرستی علیه سیاهان توسط رئیس پلیس یک شهر در آمریکا، سرانجام مقامات شهر این فرد را «بازنشسته» کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، «مایک هالستد» رئیس پلیس شهر «سُرف» آمریکا روز سوم سپتامبر در مطلبی اعضای جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد»( Black Lives Matter) را تروریست خواند.

این مقام پلیس در ایالت کارولینای شمالی در صفحه فیس بوک خود با عنوان «نامه‌ای از سوی یک رئیس پلیس» نوشته بود: «گروه جان سیاهان اهمیت دارد چیزی جز یک گروه تروریستی زاده شده در آمریکا نیست که از دل دروغ "شلیک نکنید دستهای ما بالاست" برآمده از حادثه مایکل براون مجرم ایجاد شد».

اشاره وی به موضوع کشته شدن نوجوان سیاه‌پوست غیرمسلح آمریکایی در شهر فرگوسن بود. مایکل براون در حالی که غیرمسلح بود، هدف تیراندازی دارن ویلسون پلیس سفیدپوست قرار گرفت.

قتل براون سبب اعتراضات سراسری در شهر فرگوسن و سپس تسری و انتقال اعتراضات سراسری در دیگر شهرهای آمریکا شد تا جایی که مقامات این کشور در برخی شهرها برای ممانعت از شدت اعتراضات به گارد ملی و حکومت نظامی متوسل شدند.

موضوع تبعیض نژادی در آمریکا این بار از سوی یک رئیس پلیس سفیدپوست بار دیگر هویدا شد. «مایک هالستد» رئیس پلیس شهر «سُرف» به صراحت مخالفان نژادپرستی علیه سیاهان را تروریست خواند.

 هر چند پس از جنجال‌ها و فشارهای افکار عمومی این مقام پلیس آمریکا مطلب خود را یک هفته پس از انتشار حذف کرد.

روز سه شنبه(دیروز) مقامات این شهر جلسه‌ای درباره این ماجرا برگزار کردند تا تصمیم خود را در این باره اعلام کردند.

مقامات شهر «سُرف» اعلام کردند که در این نشست تصمیم بر آن شد که رئیس پلیس این شهر آمریکا بازنشسته شود؛ تصمیمی که قرار است بلافاصله اجرایی شود. / فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :